Over the Under: Chcemy jak najwięcej grać w Europie #wywiad

Nie znamy drugiej ekipy, która byłaby w stanie grać koncerty z taką intensywnością. Over The Under swego czasu zaskoczyli wszystkich, dając 100 koncertów w 100 dni. Okazuje się jednak, że oni znów chcą zrobić coś podobnego. O wszystkim Karol i Krystian z Over The Under opowiedzieli nam w naszej redakcji.

Over The Under nie należą do zespołów szczególnie rozpieszczanych przez jakiekolwiek środowisko. Grająca solidny groove metal kapela z Bydgoszczy, która swoją nazwę zawdzięcza ostatniemu albumowi kultowego Down, działa na własnych zasadach. Udowodniła to, kiedy w 2017 r. zagrała 100 koncertów w 100 dni, bijąc tym samym rekord świata. Nieoficjalnie. Od wpisu do Księgi rekordów Guinnessa dzieliło ich zapłacenie ponad 7000 zł wymaganej opłaty i dopełnienie formalności. Tego obóz Over The Under nie zrobił…

– My 100 koncertów zagraliśmy. Wszystko mamy udokumentowane. Mamy video z każdego koncertu, ponad 1500 GB plików. Generalnie mamy to w dupie, bo muzyka to nie są zawody – mówi Krystian Borowski, perkusista Over The Under, komentując nieobecność swojego zespołu w Księdze rekordów Guinnessa.

Wtóruje mu Karol Korniluk, frontman Over The Under, dodając: „My podjęliśmy wyzwanie i nam to wyszło. Na mamy w******e”.

Wydawałoby się, że po zagraniu 100 koncertów dzień po dniu, nikt nie chciałby już wracać na scenę, ale Over The Under jadą dalej, nie zważając na przeszkody. Zupełnie jak ich srebrny volkswagen sharan, którym konsekwentnie objeżdżają Polskę i Europę. W najbliższych dniach auto na bydgoskich blachach będzie rządzić na drogach Anglii, gdzie Over The Under codziennie (sic!) będą grać koncerty przez najbliższy miesiąc. Ktoś powie, że planowanie tras w taki sposób, by nie dawać sobie ani jednego dnia na regenerację, to szaleństwo. I pewnie tak jest, ale patrząc na Over The Under, dochodzimy do wniosku, że w tym szaleństwie jest metoda.

Ale Over The Under nie ograniczają swojej działalności do koncertów. Grupa ma za sobą premierę najnowszej płyty „Red”, o której wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu. Nagrany jeszcze przed wojną w Ukrainie album brzmi jak ilustracja aktualnych wydarzeń. Ostatecznie Over The Under wykorzystali go, żeby wesprzeć walczącą Ukrainę.

– To był impuls. Mieliśmy robić premierę płyty, a tu zaczyna się ta jazda. Myślimy, że okej, chcemy ją wydać, ale trochę nie wiemy, czy wypada, czy nie. Ale powiedzieliśmy sobie: „K***a, wykorzystajmy ten album, żeby pomóc ludziom. Zrobiliśmy preorder i z hajs z niego poszedł na Ukrainę – opowiada Karol, który później wraz z Krystianem zorganizował w Bydgoszczy koncert dla Ukrainy (ostatecznie udało się zebrać ponad 10000 zł – red.).

Over The Under to zespół, z którym jest o czym rozmawiać. W wywiadzie nagranym w naszej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu nie zabrakło też innych ciekawych wątków, m.in. planów Over The Under związanych z ponownym zagraniem trasy obejmującej 100 koncertów. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autor materiału: Piotr Garbowski

Posłuchaj Over The Under:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.