Otwieramy koncerty. Nowa akcja branży muzycznej

Branża muzyczna cały czas pozostaje w impasie i trudno spodziewać się, by mogło się to zmienić bez powrotu koncertów. W sieci pojawiła się akcja „Otwieramy koncerty”, która ma na doprowadzić do odmrożenia wydarzeń artystycznych.

„Otwieramy koncerty” to inicjatywa organizującej się Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich.

„Od połowy marca nie gramy dla was koncertów, zostały odwołane trasy, festiwale. Nasza branża bardzo dotkliwie odczuwa skutki wirusa. Jako pierwsza została pozbawiona możliwości pracy. Teraz, kiedy inne sektory biznesu są odmrażane, sportowe areny mogą wypełniać się publicznością, a w mediach obserwujemy kilkutysięczne zgromadzenia, my także chcemy wrócić do pracy. Żądamy równego traktowania!” – czytamy na stronie Otwieramykoncerty.pl.

Organizatorzy akcji podkreślają, że branża muzyczna, a dokładniej jej część związana z koncertami, to 3,5 proc. polskiego PKB i tysiące miejsc pracy.

„Wymagamy od rządu, aby zaczął traktować branżę artystyczną poważnie, jako istotny element gospodarki. Chcemy, by nasza akcja uświadomiła społeczeństwu, jak ogromna liczba osób została z dnia na dzień bez pracy i z jak dużym problemem musimy się zmierzyć. Chcemy i jesteśmy gotowi to zmienić, aby przywrócić pracę tysiącom osób. Wszyscy chcemy wrócić do pracy, by dalej tworzyć niezapomniane, ale jednocześnie bezpieczne wydarzenia artystyczne” – domagają się przedstawiciele branży.

Postulaty organizatorów akcji „Otwieramy koncerty” to m.in. wypracowanie przez rząd przejrzystych zasad organizacji imprez artystycznych, równe traktowanie zgromadzeń publicznych i wydarzeń artystycznych oraz zniesienie zapisu o udziale 150 osób w imprezach plenerowych na rzecz zapisów procentowych.

Więcej o akcji dowiecie się via [link]

Czy branża muzyczna będzie miała szansę się odbić? Na pewno liczą na tym ci, którzy te koncerty organizują, w tym również artyści, ale też zmęczeni pandemią fani muzyki. Niewykluczone jednak, że pewne obostrzenia przybiorą na sile. W ostatnich dniach obserwujemy rekordowe przyrosty nowych zachorowań na COVID-19, co nie nastraja optymistycznie.

Już wiemy, że tegoroczny sezon festiwalowy nie dojdzie do skutku. Przeniesione na przyszły rok zostały takie wydarzenia muzyczne, jak Mystic Festival czy Pol’and’Rock. Informacje o poszczególnych festiwalach znajdziecie w naszym archiwum.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV