Nowy singiel i trasa Clock Machine. „Sense of Space”

Clock Machine wybuchają jak supernowa i zapodają nowy, kosmiczny beat. „Sense of Space” to drugi singiel nagrany przez zespół w nowym składzie i przedsmak tego, co będzie się działo na trasie Clocków, która właśnie startuje!

– Jesteśmy architektami własnego losu i nie musimy się już martwić o pieniądze – zapewniają Clock Machine. – Nowe wcielenie to twórczość, w której wchodzimy w detal, w skalę mikro, zainspirowani gwiezdnymi satelitami.

Kosmiczną energię Igor i reszta składu Clock Machine przekuli w nowy singiel. „Sense of Space” to asteroida mieniąca się odcieniami nowoczesnego rocka, electro i nieziemskiego groove’u, który jak zapewnia zespół, „zatrzęsie głowami, sercami i pośladkami”.

Czy tak się stanie, przekonamy się na nadchodzących koncertach Clocków. Grupa opuszcza stację Kraków i z impetem Apollo 11 w najbliższych dniach wyląduje na planetach Poznań (23 listopada) i Wrocław (26 listopada). W dalszej kolejności Clock Machine postawią stopę w Gdańsku, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Tychach i Chorzowie. Szczegółowe daty znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: rok 2017 przyniósł zmiany w składzie Clock Machine i wytężone prace nad następcą albumu „Love” z 2015 r. Przedsmak tego, co znajdzie się na ich nowym wydawnictwie, członkowie zespołu zaprezentowali na niedawnym Przystanku Woodstock, podczas którego rozmawialiśmy z połową Clock Machine (wywiad dostępny na naszym kanale YouTube).

– Zrobiliśmy z Piotrkiem taki mały casting. Rozmawialiśmy dużo o tym, jak chcialibyśmy, żeby wyglądało nowe Clock Machine. Stwierdziliśmy, że nie chcemy, żeby Kuba i Michał byli zastąpieni, tylko żeby byli to zupełnie nowi ludzie, którzy wniosą coś zespołu, a nie tylko kogoś zastąpią – o nowych ludziach w składzie Clocków przed woodstockowym koncertem mówił nam Igor Walaszek, głos Clock Machine.

– Nie wiemy, jak będzie wyglądać nowa płyta, nie wiemy, jak będą wyglądać nowe numery. Przychodzimy na salkę, gramy i w zależności od energii, tego, co mamy w głowach i tego, co przeżyliśmy w poprzednich dniach, zależy brzmienie nowych numerów – dodał Kuba Wojtas, nowy gitarzysta Clock Machine, odnosząc się również do nieco spokojniejszego klimatu ostatnich singli grupy: – Nie odcinamy się od rocka. Gramy też rockowe rzeczy, gitarowe rzeczy. Różnie z tym bywa, po prostu

Przypomnijmy: zespół Clock Machine powstał w 2009 r. w Krakowie. Grupa zadebiutowała w 2013 r. albumem „Greatest Hits”. Jej skład tworzą obecnie Igor Walaszek, Kuba Wojtas, Konrad Nikiel, Piotr Wykurz oraz producent Marcin Pater.

Poniżej udostępniamy jeszcze gorący singiel „Sense of Space”.

fot. D. Dylski/WOŚP

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.