Nowy album Aerosmith na horyzoncie? Joe Perry komentuje

Aerosmith nie należą do gwiazd, które w najbliższym czasie zamierzają zakończyć karierę. „Uwielbiam nagrywać. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, z resztą Aerosmith zabierzemy się za kolejny album” – deklaruje Joe Perry, gitarzysta zespołu.

Joe Perry promuje obecnie drugi album Hollywood Vampires. Muzyk, kojarzony przede wszystkim z działalnością w Aerosmith, udzielił wywiadu serwisowi Consequence Of Sound, opowiadając o swoich ostatnich doświadczeniach nagraniowych.

– Dopiero co skończyłem pracować nad moim solowym albumem, byłem więc w studiu przez 3-4 miesiące przed rozpoczęciem nagrywania ostatniej płyty Hollywood Vampire – zaznaczył gitarzysta Aerosmith. – Mam w tej chwili studia po uszy, ale to nie zajmie długo, zanim znów będę mógł zająć się nagrywaniem.

– Uwielbiam nagrywać. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, z resztą Aerosmith zabierzemy się za kolejny album – dodał Perry.

Muzyk zaznaczył, że wraz z kolegami poświęcił się w ostatnim czasie uruchomieniu Muzeum Aerosmith. Początkowo muzeum, które Aerosmith stworzyli w Park MGM w Las Vegas, mogli odwiedzać wyłącznie posiadacze biletów VIP na ich ostatnie koncerty. W czerwcu muzeum zostało jednak otwarte dla wszysktich. Czy kolejnym celem amerykańskiej formacji jest nagranie kolejnej płyty? Oby.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem w dorobku Aerosmith pozostaje „Music From Another Dimension!” z 2012 r.

Przypomnijmy: na 2019 r. przypada 50-lecie Aerosmith. Nieoficjalnie mówi się, że dla Amerykanów to doskonała okazja, by ogłosić kolejne ogólnoświatowe tournée. Póki co jednak zespół nie przekazał żadnych informacji na temat ewentualnej trasy.

Po raz ostatni Aerosmith wystąpili w Polsce w 2017 r. w krakowskiej Tauron Arenie.

Płyty, koszulki i gadżety Aerosmith znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV