„November Rain” Guns N’ Roses z miliardem odtworzeń na YouTube

Guns N’ Roses biją kolejny rekord. Jak ustalił „Forbes”, teledysk do „November Rain” to najpopularniejszy klip lat 90. – pierwszy, który osiągnął ponad miliard odtworzeń w serwisie YouTube!

Teledysk do „November Rain” to produkcja absolutnie ponadczasowa. Klip od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, która po powrocie grupy (przypomnijmy: Guns N’ Roses wrócili do gry w 2016 r.) osiągnęła apogeum. W 2017 r. „November Rain” codzienie oglądało przeszło pół miliona użytkowników YouTube. W ostatnich miesiącach niewiele się w tej kwestii zmieniło. Efekt: ponad miliard odtworzeń w najpopularniejszym serwisie video na świecie.

Jak odnotowuje „Forbes”, wyniku zbliżonego do „November Rain” nie osiągnął żaden teledysk wyprodukowany w latach 90. Co więcej, lepszej oglądalności nie ma też żaden klip pochodzący z dekady poprzedzającej, czyli z lat 80.

Jak „November Rain” ma się do innych teledysków Guns N’ Roses? Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się „Sweet Child O’ Mine” (692 miliony). Podium zamyka „Don’t Cry” (471 miliony). Tuż za nim znajduje się „Estranged” (111 miliony).

Przypomnijmy: „November Rain” pochodzi z wydanej w 1992 r. płyty „Use Your Illusion”. Utwór został napisany wcześniej, bo jeszcze przed oficjalnym debiutem Guns N’ Roses. Jego pierwotną wersję – bez posągowych, orkiestrowych aranżacji – zespół udostępnił wraz z końcem czerwca. Pisaliśmy o niej w artykule” „Guns N’ Roses publikują nagranie „November Rain” z 1986 r.!”.

Teledysk do „November Rain” wyreżyserował Andy Morhan. Jego budżet przekroczył milion dolarów. Na potrzeby klipu wynajęto teatr w Los Angeles. W swoich czasach był to najdroższy teledysk, jaki kiedykolwiek stworzono.

Teledysk do „November Rain” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.