Nightwish powraca z nowym singlem. „Noise”

Nowy album Nightwish nadchodzi. Zespół opublikował pierwszy utwór z zapowiedzianej na kwiecień płyty „Human. :II: Nature.”. Świeżo opublikowany singiel „Noise” otwiera proces promocji wydawnictwa.

Doczekaliśmy się. Na kanale Nuclear Blast, wydawcy płyty „Human. :II: Nature.”, której oficjalną premierę wyznaczono na 10 kwietnia, pojawił się nowy utwór Nightwish. „Noise” promuje pierwszy longplay formacji od czasy premiery „Endless Forms Most Beautiful” w 2015 r. i zarazem drugi nagrany z wokalistką Floor Jansen.

– Już przy pierwszych dźwiękach powiedziałam: „O tak!”. To brzmi bardzo jak Nightwish, czego wiele osób oczekuje – w niedawnym wywiadzie dla FaceCulture stwierdziła Jansen, wypowiadając się na temat wyczekiwanej płyty.

– Tak naprawdę nie mogę za wiele powiedzieć, bo jest kilka rzeczy, które są takie same, ale kilka rzeczy jest też innych. Wszystko, co mogę powiedzieć, to że jestem bardzo zadowolona i podekscytowana. Przypuszczam, że osobom, które już znają Nightwish, będzie się podobało – zapowiada holenderska wokalistka.

Na „Human. :II: Nature.” znajdzie się w sumie 10 utworów rozłożonych na dwie płyty CD. Pierwsza będzie zawierała 9 utworów, w tym świeżo opublikowany singiel „Noise”. Na drugiej znajdzie się rozbudowana, podzielona na 8 rozdziałów kompozycja „All The Works Of Nature Which Adorn The World”.

Okładkę „Human. :II: Nature.” oraz zapowiedź płyty możecie sprawdzić poniżej. Poniżej udostępniamy również odsłuch singla „Noise”.

Nightwish istnieje od 1996 r. Zespół założyli Tuomas Holopainen i Emppu Vuorinen, którzy zaprosili do współpracy Tarję Tutunen, świetnie śpiewającą koleżankę ze szkoły. Z Tarją Nightwish nagrał pięć pierwszych albumów po dziś dzień cieszących się ogromną popularnością. W 2005 r. drogi Nightwish i Tarji rozeszły się. W latach 2007-2012 wokalistą grupy była Anette Olzon. Dziś za mikrofonem w Nightwish niepodzielnie rządzi Floor Jansen.

Polski koncert Nightwish odbędzie się 11 czerwca na Mystic Festival w Krakowie.

Merch Nightwish znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.