Nigdy nieopublikowanie nagranie Freddiego Mercury’ego w sieci

Są tu fani Queen? Do sieci trafiła nigdy nieopublikowana wersja głośnego singla „Time” nagrana przez Freddiego Mercury’ego w 1986 r. Przygotowanie utworu do premiery zajęło ponad 2 lata.

To duże wydarzenie dla fanów Queen. Na kanale Freddiego Mercury’ego na YouTube pojawił się prawdziwy biały kruk – zarejestrowana ponad cztery dekady temu wersja utworu „Time”.

Utwór doczekał się premiery pod pełną nazwą „Time Waits For No One”. Nad przygotowaniem go do wydania czuwał Dave Clark, ceniony producent i wieloletni przyjaciel Mercury’ego, który w sumie poświęcił utworowi 2 lata regularnej pracy.

Mercury pierwotnie nagrał „Time” na potrzeby musicalu o tej samej nazwie. Wokalista sam nie wziął w nim udziału, ale ścieżka dźwiękowa w sumie zawierała dwa jego utwory (drugi to „In My Defence” – red.). „Time” był jednym z singli promujących musical.

– Czuliśmy się wtedy świetnie. Jeśli coś mi się nie podobało, mówiłem o tym. W drugą stronę działało to dokładnie tak samo. Obaj mieliśmy ten sam cel: zrobić coś wyjątkowego” – sesje z Freddiem Mercurym wspomina Dave Clark, współautor musicalu „Time”.

„Time” w nowej, nigdy nie opublikowanej wersji udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Queen od miesięcy przeżywa renesans popularności – przede wszystkim za sprawą filmu „Bohemian Rhapsody”. Film opowiada historię grupy Queen, skupiając się głównie na Freddiem Mercurym.

Film zdobył cztery Oscary, dwa Złote Globy (w kategoriach najlepszy film dramatyczny i najlepszy aktor w filmie dramatycznym) oraz dwie nagrody BAFTA (w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy dźwięk w filmie).

Licencjonowany merch Queen znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV