Nergal o Behemoth: Nie zależy nam na byciu kolejną rockowa kapelą

Behemoth jest ostatnio zapracowanym zespołem. Lider zespołu znajduje jednak czas na wywiady. „Nie chcę, żebyśmy byli kolejna rockową kapelą” – w najnowszej rozmowie z „Kerrang!” stwierdził Nergal.

Behemoth ma za sobą serię koncertów w USA ze Slipknot oraz polską część głośnej trasy Ecclesia Diabolica Baltica. W perspektywie: europejskie wojaże ze Slipknot. Pozycja Behemotha wciąż rośnie. Nic nie dzieje się przypadkowo. Nergal ma jasną wizję rozwoju zespołu, o której opowiedział w sesji Q&A zorganizowanej przez magazyn „Kerrang!”.

– Od jakichś 20 lat jestem fanem Laibach i Rammstein. Oba te zespoły są czymś znacznie większym niż po prostu rockowymi kapelami. Oczywiście są to kapele rockowe, industrialne czy jakiekolwiek, ale zawsze oferowały coś więcej niż muzykę. Wokół tego, co robią, stworzyły całe uniwersum – zauważa Nergal.

– Jesteśmy kapelą blackmetalową, jasne, ale jesteśmy też czymś poza tym – ocenił wokalista.

– Nasza artystyczna wizja jest szeroka. Staramy się eksplorować wszystkie możliwe kanały. Chcemy robić rzeczy po swojemu, a nie tak, jak nakazuje koniunktura, co mówi nam nasz management itd. Jesteśmy nastawieni na odkrywanie i próbowanie różnych rzeczy. Nie zależy nam na byciu kolejną rockowa kapelą. Nie chcemy być sztampowi – podsumował muzyk.

Cały wywiad znajdziecie na stronie „Kerrang!”.

Behemoth kończy obecnie trasę Ecclesia Diabolica Baltica z Zeal & Ardor i In Twilight’s Embrace. Po jej zakończeniu zespół nie będzie mógł narzekać na nudę. Członków Behemoth czeka seria europejskich koncertów razem ze Slipknot. Jeden z nich zagrają 6 lutego w Łodzi.

Licencjonowany merch Behemotha znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.