Napalm Death zapowiadają nowy album. „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism”

Fani grindecore’u spod znaku Napalm Death mogą zacierać ręce. Zespół zapowiedział wydanie nowej, pierwszej od pięciu lat płyty. Album „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism” ukaże się 18 września nakładem Century Media Records.

„Throes of Joy in the Jaws of Defeatism” będzie szesnastym wydawnictwem w dorobku legendy grindecore’u. Anglicy nigdy nie kazali czekać na nową muzykę tak długo. Ich ostatni album pochodzi z 2015 r.

„Postanowiliśmy dać sobie czas” – w ubiegłym roku wyjaśniał Shane Embury, basista Napalm Death, tłumacząc decyzję zespołu dużą ilością koncertów.

Ostatnie miesiące to dobry moment na dopięcie wydawniczych tematów. Nie inaczej jest w przypadku Napalm Death. Kapela zmobilizowała się i już teraz zapowiada premierę płyty „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism”. Następca albumu „Apex Predator – Easy Meat” trafi do sklepów 18 września.

– Tytuł, jaki nasuwał mi się, kiedy zacząłem zastanawiać się nad tekstami na ten album, pierwotnie brzmiał „The Other”. Dało się wtedy wyczuć rosnący strach i paranoję, którą wywoływała obecność innych: od imigrantów po osoby odmienne seksualnie. Zaczęło się to przejawiać w bardzo antagonistycznych reakcjach, zakrawających nawet o przemoc – wyjaśnia wokalista Napalm Death Mark „Barney” Grenway.

– Oczywiście nie każdy uciekał się do takich reakcji, ale nawet podstawowy brak zrozumienia z czasem może być toksyczny. Nie mówię, że to coś nowego. Na przestrzeni ostatnich lat podsycali to agresywnie nastawieni ludzie w kręgach politycznych – zauważa Barney.

Napalm Death to zespół nie uciekający od trudnych tematów. Dość powiedzieć, że inspiracją do napisania poprzedniej płyty grupy była katastrofa budowlana w Szabharze w Bangladeszu, w której zginęło ponad 1000 osób (większość ofiar stanowiły pracujące w mieszczącej się w środku fabryce pracowniczki szwalni). Każdy album Napalm Death to brutalna reakcja na brutalną rzeczywistość XXI w.

Oficjalną zapowiedź płyty „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism” udostępniamy poniżej.

Merch Napalm Death znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV