Nagrody Grammy rozdane. Tool wśród laureatów

Za nami gala rozdania nagród Grammy. Przyznająca statuetki Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji jak co roku doceniła również rockowych i metalowych wykonawców. Wśród laureatów znaleźli się Tool i Gary Clark Jr.

Nagrody Grammy często nazywane są muzycznymi Oscarami. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Grammy to najbardziej prestiżowe, najbardziej znaczące wyróżnienia w przemyśle muzycznym, przyznawane najlepszym z najlepszych, choć co roku budzące wiele kontrowersji.

Tegoroczna gala rozdania nagród Grammy odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Staples Center w Los Angeles. Największą wygraną gali okazałą się Billie Eilish, która zdobyła statuetki w kategoriach „Album roku”, „Nagranie roku”, „Piosenka roku” i „Najlepszy nowy artysta”. Powody do radości w kategoriach popowych mieli też m.in. Lizzo i Lil Nas X.

Nas jednak o wiele bardziej interesują kategorie poświęcone muzyce rockowej i metalowej, które traktowane jakkolwiek marginalnie, stanowią ciekawą odskocznię od dominującego podczas gali słodkiego i dość przewidywalnego mainstreamu.

W tym roku za najlepsze wykonanie rockowe nagrodzony został Gary Clark Jr. za utwór „Land”. W kategorii „Najlepsze wykonanie – metal” wygrał z kolei Tool (za „7EMPEST”).

Najlepszym rockowym albumem Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uznała „Social Cues” Cage The Elephant.

Statuetkę za najlepszy utwór rockowy za „This Land” zgarnął Gary Clark Jr.

Najlepszym albumem z muzyką alternatywną okrzyknięto „Father of the Bride” Vampire Weekend.

Poniżej pełna lista zwycięzców i nominowanych w rockowo-metalowych kategoriach.

Najlepsze wykonanie – rock
Bones UK – „Pretty Waste”
Gary Clark Jr. – „This Land”
Brittany Howard – „History Repeats”
Karen O & Danger Mouse – „Woman”
Rival Sons – „Too Bad”

Najlepsze wykonanie – metal
Candlemass ft. Tony Iommi – „Astorolus – The Great Octopus”
Death Angel – „Humanicide”
I Prevail – „Bow Down”
Killswitch Engage – „Unleashed”
Tool – „7empest”

Najlepsza rockowa piosenka
Tool – „Fear Inoculum”
The 1975 – „Give Yourself A Try”
Vampire Weekend – „Harmony Hall”
Brittany Howard – „History Repeats”
Gary Clark Jr. – „This Land”

Najlepszy rockowy album
Bring Me The Horizon – „Amo”
Cage The Elephant – „Social Cues”
The Cranberries – „In The End”
I Prevail – „Trauma”
Rival Sons – „Feral Roots”

Najlepszy album alternatywny
Big Theif – „U.F.O.F.”
James Blake – „Assume Form”
Bon Iver – „i,i”
Vampire Weekend – „Father of the Bride”
Thom Yorke – „Anima”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.