Myles Kennedy wskazał najważniejszy obecnie zespół metalowy

Najważniejszy zespół metalowy naszych czasów? Pretendentów do tego miana można wskazać co najmniej kilku, ale Myles Kennedy z Alter Bridge ma swoich faworytów. Zdaniem popularnego wokalisty numer jeden to obecnie francuska Gojira.

Premiera nowej płyty Alter Bridge to dla Mylesa Kennedy’ego konieczność zwiększonej aktywności w mediach. Goszcząc w Szwecji, frontman Alter Bridge udzielił wywiadu miejscowemu magazynowi „RockSverige”. W trakcie rozmowy Kennedy wyznał, że nowy singiel Alter Bridge „Native Son” został zainspirowany muzyką Gojiry.

– Kiedy pisałem ten riff, słuchałem bardzo dużo Gojiry. To było coś, co miało na mnie wpływ – przyznał Kennedy.

– Według mnie to obecnie najważniejszy zespół metalowy. Wyznaczają ścieżki rozwoju młodszym zespołom, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Rozwalili mnie. Najlepsze w Gojirze jest to, że są niesamowicie fajnymi chłopakami jak na tak utalentowanych ludzi – stwierdził Kennedy.

– Po prostu się wyróżniają. Są wielkimi indywidualnościami, dlatego im kibicuję. Są wyjątkowi. To więcej niż schematyczne metalowe riffy. Joe (Duplantier, frontman Gojiry – red.) i jego brat Mario, który jest genialnym perkusistą, próbują robić coś unikalnego. (…) Ich produkcja jest niesamowita, zaliczają absolutnie wszystkie bazy. Są naprawdę przełomowym zespołem i będą na topie jeszcze przez długie lata – podsumował Kennedy.

Warto odnotować, że członkowie Gojiry zdążyli już poinformować o planach wydania w najbliższym czasie nowego albumu. Zespół póki co nie zdradził żadnych szczegółów. Niewykluczone jednak, że jeszcze w 2019 r. Gojira opublikuje pierwszy singiel z płyty.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem w dorobku Francuzów pozostaje „Magma” z 2016 r.

Alter Bridge jest natomiast na świeżo po premierze płyty „Walk The Sky”. Krążek ukazał się 18 października.

Merch Alter Bridge oraz merch Gojiry znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV