Moonspell i Rotting Christ na trzech koncertach w Polsce

Dobra wiadomość dla fanów Moonspell. Portugalscy mistrzowie riffów w 2019 r. wrócą do Polski na 3 koncerty. Towarzyszyć im będzie formacja Rotting Christ, która będzie promować album „The Heretics”.

Wspólne koncerty Moonspell i Rotting Christ odbędą się kolejno 24 listopada w Krakowie, 25 listopada w Warszawie i 26 listopada w Gdańsku. Wszystkie trzy wydarzenia organizuje Knock Out Productions.

Przedsprzedaż biletów na koncerty startuje w najbliższy poniedziałek, 18 lutego, o godz. 10:00. Bilety kolekcjonerskie będzie można zakupić na: www.sklep.knockoutprod.net oraz www.tickets.b90.pl (koncert w Gdańsku).

Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell, a portugalska formacja, która powoli zbliża się do 30-lecia istnienia, zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów. Muzyka grupy spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album „Wolfheart” z 1995 r. to dziś absolutny kanon metalu, a bez pochodzącego z niego utworu „Alma Mater” trudno wyobrazić sobie występ Moonspell. Równie trudno byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazłaby się Polska data.

Początki Moonspell sięgają 1992 r. Zespół ma na koncie 11 albumów. Wychodząc od black metalu, jego twórczość ewoluowała w stronę dark, gothic czy atmospheric metalu.

Obecne wcielenie zespołu poza wspomnianym wokalistą Fernando Ribeiro tworzą: Ricardo Amorim, Aires Pereira, Pedro Paixão i Miguel Gaspar.

Licencjonowany merch Moonspell znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV