Mick Mars nie będzie już koncertował z Motley Crue. Powodem problemy zdrowotne

Według tygodnika Variery Mick Mars zdecydował zaprzestania aktywności na żywo z zespołem, lecz cały czas pozostaje jego członkiem.

W oświadczeniu agenta Micka Marsa czytamy: „Mick Mars, współzałożyciel i gitarzysta legendarnego Motley Crue w którym grał przez 41 lat, ogłosił dziś, że z powodu nieustających bolesnych zmagań z zapaleniem stawów kręgosłupa nie będzie już w stanie koncertować z zespołem. Mick będzie nadal jego członkiem, ale nie ma już siły znosić trudów trasy koncertowej. Jego schorzenie jest niezwykle wyniszczającą chorobą zwyrodnieniową, z którą walczy od lat.”

Oficjalny zastępca Micka Marsa nie został jeszcze ogłoszony, ale wiele mediów branżowych wskazuje na Johna 5, gitarzystę między innymi Roba Zombie i Marilyna Mansona.

Już w 2013 roku wokalista Vince Neil i perkusista Tommy Lee mówili o problemach zdrowotnych swojego kolegi z zespołu. – Zdrowie Micka nie jest już tak dobre a im jest starszy tym niestety się pogarsza. Jego chorobę można leczyć ale nie można wyleczyć. – mówią muzycy.

Od tamtej pory Motley Crue zagrało dużą trasę koncertową w towarzystwie Kiss a później zakończyli działalność zespołu. Wrócili jednak w 2018 roku na serię koncertów a w 2022 zapowiedzieli trasę europejską w tym koncert w Polsce, w krakowskiej Tauron Arenie. Jest już niemal pewne, że trasa odbędzie się z nowym gitarzystą.

AKTUALIZCJA: Obóz Motley Crue potwierdził, że na najbliższych koncertach do zespołu dołączy John 5.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.