Metallica wraca do Europy. Co z koncertem w Polsce?

To wiadomość, na którą czekało wielu fanów Metalliki. W przyszłym roku legenda thrashu wróci do Europy. Czy zagra w Polsce? Póki co naszego kraju nie ma w kalendarzu Metalliki, ale to wkrótce może się zmienić.

Wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował plany Metallice, która w ubiegłym roku miała zakończyć promocję „Hardwired… to Self-Destruct”, grając ostatnie koncerty hitowej trasy WorldWided Tour. Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Metallica, podobnie jak wiele innych zespołów, została wysłana na przymusowy urlop.

Metallica nie zamierza jednak dłużej tracić czasu i co najważniejsze, w przyszłym roku planuje wybrać się do Europy na serię festiwalowych gigów. Prawdopodobnie największa gwiazda światowego metalu póki co podała siedem dat. Polskiego koncertu nie ma w planach, ale to najprawdopodobniej nie koniec ogłoszeń.

„Nie wyłączajcie odbiorników. Wkrótce wrócimy i uzupełnimy listę” – obiecują członkowie Metalliki.

„Mamy nadzieję, że wy, wasze rodziny i przyjaciele jesteście bezpieczni, zdrowi i gotowi na przyszłe lato” – dodaje zespół.

Listę najnowszych ogłoszeń koncertowych prosto z obozu Metalliki udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA ZAPREZENTOWAŁA WŁASNĄ WERSJĘ MONOPOLY

Przypomnijmy: w obliczu braku możliwości wyruszenia w trasę w ubiegłym roku Metallica rozpoczęła prace nad kolejnym albumem. Od początku pandemii ekipa Metalliki jest w stałym kontakcie i szlifuje nowy materiał za pośrednictwem Zooma. Czy amerykańscy thrasherzy zaprezentują efekty swoich prac przed zapowiedzianą wizytą w Europie? Oby!

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się przed dwoma laty w Warszawie. Była to dwunasta wizyta grupy w naszym kraju.

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV