Meshuggah z nowym singlem i zapowiedzią płyty „Immutable”

Meshuggah powraca z singlem „The Abysmal Eye”. Utwór zapowiada nowy album szwedzkich wirtuozów ekstremalnego metalu pt. „Immutable”.

Na początku roku obóz Meshuggah poinformował, że w najbliższych miesiącach fani mogą spodziewać się premiery kolejnej płyty Szwedów. Zespół nie ujawnił wprawdzie dokładnej daty premiery „Immutable”, ale ta wydaje się już blisko.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo.

Jeszcze gorący singiel „The Abysmal Eye” udostępniamy poniżej.

– Nie było to dla nas oczywiste, że zrobimy ten album. Wiedzieliśmy, że możemy go zrobić, ale osobną kwestią było to, czy chcemy. Musieliśmy zadecydować, czy się za to zabieramy i co dalej – opowiada gitarzysta Meshuggah Mårten Hagström.

– Po długich, naprawdę długich rozmowach zgodziliśmy się na pewne rzeczy, w tym na to, że stworzymy nowy materiał, ale w taki sposób, żeby się nie ograniczać. Wyszliśmy z założenia, że zrobimy możliwie najlepszy album, bez jakiegokolwiek strachy, bardziej traktując to jak okazję – relacjonuje muzyk.

Hagström wyjaśnia również tytuł nadchodzącej płyty i komentuje jej wymowę.

– Tytuł „Immutable” idealnie oddaje to, gdzie jesteśmy jako zespół. Mamy już swoje lata. Większość z nas jest po pięćdziesiątce i mamy świadomość, kim jesteśmy, ale nawet pomimo wszystkich naszych eksperymentów, uważamy, że jesteśmy tymi samymi ludźmi, którymi byliśmy na początku. Sposób, w jaki podchodzimy do pewnych rzeczy, to, dlaczego robimy płyty i dlaczego brzmimy tak, jak brzmimy, to wszystko jest niezmienne. Ludzkość też jest niezmienna. Cały czas popełniamy te same błędy. Nie zmieniamy się – uważa Hagström.

Początki Meshuggah sięgają drugiej połowy lat 80. Zespół cieszy się statusem jednej z najbardziej wpływowych formacji wykonujących techniczny metal. Na koncie Meshuggah znajduje się osiem albumów. Ostatni „The Violent Sleep of Reason” ukazał się w 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.