Megadeth świętuje 35-lecie z nowym teledyskiem

Choć niektóre legendy thrash metalu powoli żegnają się ze sceną, Megadeth mają się dobrze. Dave Mustaine & Co. publikują kolejny klip z płyty „Dystopia”, za którą w ubiegłym roku odebrali Grammy.

Megadeth ma co świętować w 2018 r. Zespół powstał dokładnie 35 lat temu. W jego karierze zdarzały się wzloty i upadki, ale jedno nie ulega wątpliwości – Megadeth to marka, prawdziwa ikona gatunku.

Jak zapowiada Dave Mustaine, swój jubileusz Megadeth będzie celebrować przez cały rok. Na pierwszy ogień idzie nowe video, którym grupa wraca do materiału z „Dystopii”.

Klip „Lying In State” udostępniamy poniżej.

– Utwór „Lying In State” opowiada o tym, jak jest z prawie każdym politykiem – sens utworu, który właśnie doczekał się teledysku, tłumaczy Dave Mustaine.

– Jak zakładam, wszystko opiera się na dwuznaczności – ciągnie rudowłosy lider Megadeth. – Kiedy politycy odpowiadają na jakieś pytanie, odpowiedź jest zapętlona. Ktoś, kto nie ma pojęcia, o co chodzi, odpowie: „Kupuję to”, bo tak naprawdę nie chce powiedzieć: „Nie mam pojęcia, o czym on mówi”. Od kiedy śledzę różnych ekspertów od polityki, by mieć inspiracje do nowych utworów, doskonale wiem, kiedy tacy ludzie ściemniają – twierdzi Mustaine.

„Lying In State” kończy serię klipów pochodzących z „Dystopii”. Jak zdradził niedawno Mustaine, zespół pracuje już nad nowym albumem. Póki co nie są to jednak zaawansowane prace, sam album zaś najwcześniej ukaże się w 2019 r.

Wcześniej – bo w 2018 r. – ekipa Megadeth zawita do Polski, grając koncert u boku Judas Priest. Wydarzenie zaplanowano na 13 czerwca.

Szczegółowo o koncercie pisaliśmy w artykule „Judas Priest i Megadeth na wspólnym koncercie w Polsce!”.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Megadeth znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV