Megadeth świętuje 35-lecie z nowym teledyskiem

Choć niektóre legendy thrash metalu powoli żegnają się ze sceną, Megadeth mają się dobrze. Dave Mustaine & Co. publikują kolejny klip z płyty „Dystopia”, za którą w ubiegłym roku odebrali Grammy.

Megadeth ma co świętować w 2018 r. Zespół powstał dokładnie 35 lat temu. W jego karierze zdarzały się wzloty i upadki, ale jedno nie ulega wątpliwości – Megadeth to marka, prawdziwa ikona gatunku.

Jak zapowiada Dave Mustaine, swój jubileusz Megadeth będzie celebrować przez cały rok. Na pierwszy ogień idzie nowe video, którym grupa wraca do materiału z „Dystopii”.

Klip „Lying In State” udostępniamy poniżej.

– Utwór „Lying In State” opowiada o tym, jak jest z prawie każdym politykiem – sens utworu, który właśnie doczekał się teledysku, tłumaczy Dave Mustaine.

– Jak zakładam, wszystko opiera się na dwuznaczności – ciągnie rudowłosy lider Megadeth. – Kiedy politycy odpowiadają na jakieś pytanie, odpowiedź jest zapętlona. Ktoś, kto nie ma pojęcia, o co chodzi, odpowie: „Kupuję to”, bo tak naprawdę nie chce powiedzieć: „Nie mam pojęcia, o czym on mówi”. Od kiedy śledzę różnych ekspertów od polityki, by mieć inspiracje do nowych utworów, doskonale wiem, kiedy tacy ludzie ściemniają – twierdzi Mustaine.

„Lying In State” kończy serię klipów pochodzących z „Dystopii”. Jak zdradził niedawno Mustaine, zespół pracuje już nad nowym albumem. Póki co nie są to jednak zaawansowane prace, sam album zaś najwcześniej ukaże się w 2019 r.

Wcześniej – bo w 2018 r. – ekipa Megadeth zawita do Polski, grając koncert u boku Judas Priest. Wydarzenie zaplanowano na 13 czerwca.

Szczegółowo o koncercie pisaliśmy w artykule „Judas Priest i Megadeth na wspólnym koncercie w Polsce!”.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Megadeth znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.