Megadeth na ścieżce sądowej ze swoim grafikiem!

Niektóre sprawy nie mogą znaleźć innej drogi do rozwiązania niż droga sądowa. Taka zapowiada się między zespołem Megadeth a długoletnim twórcą okładek ich płyt.

Jak się okazało prace nad okładką zaczęły się już w 2020 roku kiedy płyta była jeszcze w przygotowaniu. Stworzeniem oprawy graficznej zajął się Brent Elliot White, który współpracował już z Megadeth przy wcześniejszych wydawnictwach. Jak się jednak okazało, wszystko rozbiło się o kwestie finansowe między zleceniodawcą a zleceniobiorcą.

White twierdzi, że do tej pory nie otrzymał zapłaty od zespołu za wykonaną pracę.

– Zespół skontaktował się ze mną na początku 2020 roku w celu stworzenia grafiki i po wstępnej zgodzie nie otrzymałem żadnej umowy na to zlecenie ani niczego innego nie podpisywałem. – mówi grafik. – Okładka przechodziła przez wiele poprawek co roboczo przekładało się na setki godzin pracy i do tej pory nie zobaczyłem pieniędzy za wykonane dzieło.

Jak twierdzi pokrzywdzony w czerwcu 2022 roku skontaktował się z nim menadżer Megadeth w celu stworzenia grafik pod trasę koncertową. White powiedział wtedy, że do tej pory nie dostał pieniędzy za okładkę albumu jednak został zbywany pustymi obietnicami.

W końcu White po bezskutecznych próbach osiągnięcia porozumienia zdecydował się wejść na drogę sądową. Dnia 3 lutego 2023 roku do sądu w Nowym Jorku wpłynęło pismo w którym artysta pozywa Megadeth w sprawie niewypłacenie wynagrodzenia oraz naruszenie praw autorskich.

Jak na razie zespół nie odniósł się do sprawy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.