Materia zagra koncert online. „Tęsknimy bardzo za koncertami”

Koncerty online nie są może spełnieniem naszych marzeń, ale tego gigu nie możecie przegapić. W najbliższą sobotę, 20 lutego, w klubie Studio wystąpi Materia. Koncert od pierwszej do ostatniej minuty będzie transmitowany na Facebooku.

Podobnie jak inne kapele, Materia od ponad roku nie zagrała żadnego koncertu. Warunki dalej nie pozwalają na organizację pełnoprawnych koncertów, dlatego jedyną opcją pozostają koncerty online. Najbliższy Materia zagra 20 lutego w klubie Studio w Krakowie.

Koncert odbędzie się przy skromnym udziale publiczności i będzie w całości transmitowany na Facebooku.

– Tęsknimy bardzo za koncertami, natomiast ten przestój zrobił u nas dobrą robotę, jeśli chodzi o tworzenie nowych rzeczy i poukładanie planu działania na przyszłość – mówi nam Tede, gitarzysta Materii.

– W koncertach online fajne jest to, że to taka globalna akcja. Nie wyobrażałem sobie takiej przyszłości koncertowej, w której koncerty online stają się chlebem powszednim. Ale oczywiście nic nigdy zastąpi prawdziwej klubowej lub festynowej atmosfery – dodaje Tede.

Koncert Materii w klubie Studio będziecie mogli zobaczyć pod tym linkiem.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Ostatnim albumem Materii pozostaje „The Rising” z 2019 r. Nasz dokument o jego powstawaniu możecie sprawdzić poniżej.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV