Materia udostępnia koncert „The Rising Live”

Materia nie traci czasu. Autorzy jednego z najlepszych metalowych albumów wydanych w Polsce w ostatnich latach zagrali przed kamerami cały materiał z płyty „The Rising”. Koncert w całości trafił do sieci.

Materia należy do tych kapel, które pełnię swoich możliwości pokazują na koncertach. Ostatni rok nie był dla zespołu zbyt łaskawy, ale Materia nie zrobiła sobie przerwy.

– Tęsknimy bardzo za koncertami, natomiast ten przestój zrobił u nas dobrą robotę, jeśli chodzi o tworzenie nowych rzeczy i poukładanie planu działania na przyszłość – niedawno mówił nam Tede, gitarzysta Materii.

Tede i pozostali członkowie Materii w międzyczasie zorganizowali sobie kilka głośnych koncertów online, o których mogliście przeczytać na RockMetalNews.pl. Metalowcy ze Szczecinka zrobili to po raz kolejny, tym razem prezentując w całości materiał z wydanego krótko przed wybuchem pandemii albumu „The Rising”. Całość została nagrana i zaprezentowana w formie pełnej sesji live.

Wirtualny koncert „The Rising Live” udostępniamy poniżej.

– Tak naprawdę to album o nas, o tym, kim jesteśmy, co czujemy i jak widzimy rzeczywistość — w naszym minidokumencie poświęconym powstawaniu „The Rising” komentował Tede.

– Pierwszy raz rzuciliśmy się na tak szeroką wodę, ale uważam, że każdy, kto zajmuje się muzyką czy w ogóle sztuką, zawsze powinien tak robić – podkreślał muzyk.

„The Rising” to trzeci pełnowymiarowy longplay w dorobku Materii.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV