Materia rozpoczyna PiSda Tour. „Pierwsze kilometry za nami”

Materia wraca na scenę po blisko dwuletniej przerwie. Zespół rozpoczyna trasę o wdzięcznej nazwie „PiSda Tour”. W sumie grupa odwiedzi tej jesieni 14 miast.

Gdybyśmy prowadzili konkurs na najlepszą nazwę roku w kontekście tras, Materia najprawdopodobniej zmiotłaby konkurencję. „PiSda Tour” startuje 22 października w Toruniu i jak wszystko dobrze pójdzie, a innej opcji nie ma, potrwa aż do początku grudnia.

– Trasa się rozpoczęła. Pierwsze kilometry za nami. Dzisiaj atakujemy Toruń, a jutro Wrocław. Mamy przeczucie, że koncerty będą wypadać bardzo dobrze – prosto z busa relacjonują nam chłopaki z Materii.

Dla pochodzących ze Szczecinka metalowców będzie to pierwsza trasa po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

– Bardzo nam miło, że powracamy do klubów, dlatego chcielibyśmy, by trasa miała wyjątkowy charakter i byśmy mogli się do siebie zbliżyć. Jest taka akcja, że mamy w nowym busie telewizornię i oldschoolowego pegaziora (Pegasusa – red.). Chcemy w trakcie trasy zorganizować miniturnieje w „Mortal Kombat”, „Czołgi”, „Contrę” i „Mario”. Czy są chętni, żeby wziąć udział w takich turniejach? – pyta fanów ekipa Materii.

Poszaleć i pograć z Materią będzie można w 14 polskich miastach.

Szczegóły trasy udostępniamy poniżej.

Co ważne, PiSda Tour to prawdopodobnie największe pospolite ruszenie undergroundowych kapel ostatnich lat. Materii towarzyszyć będą: Above The Life, Amnestia, Aterra, DOFX, From Today, IAMONE, It Follows, Jack Friday, Mindfak, Mojra, Moleskin, Naghamaet, Perpetual, Phecda, Rockin’birds, Sarang, Scylla, Sick Part, Soul Blast, Synapsa i Vane.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełniają Adrian Dubiński i Jeremiasz Baum. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych i międzynarodowych scenach. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce. Ostatnim albumem Materii jest „The Rising” z 2019 r. Proces powstawania płyty możecie prześledzić, oglądając nasz dokument o Materii.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.