Mastodon znów w studiu. „Nowa muzyka? Tak jest”

Wszystko wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Mastodon nie zawiesi działalności. Członkowie grupy, Brann Dailor i Bill Kelliher, podzielili się zdjęciami ze studia. „Nowa muzyka? Tak jest” – komentują muzycy.

Członkowie Mastodon mają za sobą trudny czas. W cieniu sukcesu, jaki odniósł ich ostatni album „Emperor Of Sand”, działy się rzeczy, które mocno wstrząsnęły zespołem. Żniwo zebrały choroby nowotworowe. Najpierw rodziców stracili Brann Dailor i Bill Kelliher. Następnie basista Troy Sanders pożegnał żonę, która zmagała się z rakiem piersi, we wrześniu natomiast odszedł Nick John, wieloletni manager grupy. Wszystko to sprawiło, że z obozu zespołu coraz częściej pojawiały się głosy o potrzebie rozbratu z muzyką.

– To, czego chcę i na co, mam nadzieję, pozwolą mi ludzie to przerwa i złapanie oddechu – w niedawnej rozmowie z Ultimateguitar.com przyznał gitarzysta Brent Hinds.

– Wszystko, o co teraz dbam, to spokój, który niestety mnie opuszcza. Muszę się zatrzymać i wszystko przekalkulować. Muszę dojść do siebie, nacisnąć przycisk „reset” i w pewnym sensie zacząć wszystko od nowa – podkreślał Hinds.

Niewykluczone jednak, że metalowcy z Atlanty będą potrzebowali muzyki jako formy terapii. Na to wskazuje ich aktywność w sieci, m.in. najnowsze zdjęcie opublikowane przez perkusistę Branna Dailora, na którym podczas pracy w studiu został uwieczniony gitarzysta Bill Kelliher. Podpis fotografii nie pozostawia wątpliwości: „Nowa muzyka? Tak jest”. Post ze zdjęciem możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: Mastodon to laureaci tegorocznych nagród Grammy. Grupa została doceniona w kategorii Najlepsze wykonanie metalowe za utwór „Sultan’s Curse”.

Ostatnim wydawnictwem w dorobku metalowców z Atlanty jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

New music? Yep. @billy_butterslax @bhinds @meinlcymbals @officialtamadrums @evansdrumheads #heavymetalvomitparty

Post udostępniony przez Brann Dailor (@creamale)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV