Mastodon udostępnia nowy singiel. „Forged by Neron”

Czekaliśmy na nowości od tej ekipy. Mastodon udostępnia nowy singiel. „Forged by Neron” to utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej komiksowej serii DC Comics „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”.

Liczyliśmy, że w tym roku zobaczymy ich na Mystic Festival, ale impreza została odwołana. Na otarcie łez powinniśmy otrzymać od Amerykanów z Mastodon nową muzykę. Zespół jeszcze w ubiegłym roku informował, że wchodzi do studia. Choć do tej pory nie zapowiedział niczego oficjalnie, w sieci właśnie pojawił się nowy singiel grupy.

Na kanale Mastodon został opublikowany utwór „Forged by Neron”. To muzyczna ilustracja komiksu „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”, ubiegłorocznej nowości popularnego wydawnictwa, będącej sequelem serii „Dark Nights: Metal”. Utwór znajdzie się na oficjalnym soundtracku „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani i zaszczyceni, mogąc być częścią tego soundtracku. Od dziecka jesteśmy fanami Batmana i DC Comics, dlatego możliwość dodania czegoś od siebie do tego uniwersum naprawdę dużo dla nas znaczy – komentuje Brann Dailor, perkusista Mastodon.

Singiel „Forged by Neron” możecie sprawdzić poniżej.

Cały czas czekamy na wieści na temat nowej płyty Mastodon, której premiery spodziewamy się jeszcze w tym roku. Zespół mówi o tym od miesięcy i zapewnia, że tym razem zaskoczy wszystkich, odcinając się od dotychczasowych osiągnięć.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze” – w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów stwierdził Bill Kelliher, gitarzysta Mastodon.

– Jako kapela rośniemy i nawet pomimo to mamy coraz więcej fanów – dodał muzyk. – Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, ponieważ nie stoimy w miejscu.

Póki co ostatnim pełnoprawnym albumem w dorobku Mastodon pozostaje „Emperor of Sand” z 2016 r. Album, a dokładniej: pochodzący z niego singiel „Sultan’s Curse”, przyniósł Mastodon pierwszą jak dotąd nagrodę Grammy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV