Mastodon udostępnia nowy singiel. „Forged by Neron”

Czekaliśmy na nowości od tej ekipy. Mastodon udostępnia nowy singiel. „Forged by Neron” to utwór napisany na potrzeby ścieżki dźwiękowej komiksowej serii DC Comics „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”.

Liczyliśmy, że w tym roku zobaczymy ich na Mystic Festival, ale impreza została odwołana. Na otarcie łez powinniśmy otrzymać od Amerykanów z Mastodon nową muzykę. Zespół jeszcze w ubiegłym roku informował, że wchodzi do studia. Choć do tej pory nie zapowiedział niczego oficjalnie, w sieci właśnie pojawił się nowy singiel grupy.

Na kanale Mastodon został opublikowany utwór „Forged by Neron”. To muzyczna ilustracja komiksu „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”, ubiegłorocznej nowości popularnego wydawnictwa, będącej sequelem serii „Dark Nights: Metal”. Utwór znajdzie się na oficjalnym soundtracku „Dark Nights: Death Metal Soundtrack”.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani i zaszczyceni, mogąc być częścią tego soundtracku. Od dziecka jesteśmy fanami Batmana i DC Comics, dlatego możliwość dodania czegoś od siebie do tego uniwersum naprawdę dużo dla nas znaczy – komentuje Brann Dailor, perkusista Mastodon.

Singiel „Forged by Neron” możecie sprawdzić poniżej.

Cały czas czekamy na wieści na temat nowej płyty Mastodon, której premiery spodziewamy się jeszcze w tym roku. Zespół mówi o tym od miesięcy i zapewnia, że tym razem zaskoczy wszystkich, odcinając się od dotychczasowych osiągnięć.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze” – w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów stwierdził Bill Kelliher, gitarzysta Mastodon.

– Jako kapela rośniemy i nawet pomimo to mamy coraz więcej fanów – dodał muzyk. – Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, ponieważ nie stoimy w miejscu.

Póki co ostatnim pełnoprawnym albumem w dorobku Mastodon pozostaje „Emperor of Sand” z 2016 r. Album, a dokładniej: pochodzący z niego singiel „Sultan’s Curse”, przyniósł Mastodon pierwszą jak dotąd nagrodę Grammy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.