Mastodon powraca z nowym singlem. Album „Hushed And Grim” w październiku

Długo czekaliśmy na nową muzykę z ich obozu. Mastodon przypomina o sobie premierowym singlem „Pushing The Tides” zapowiadającym album „Hushed And Grim”. Krążek ma ukazać się w październiku.

Ostatni album Mastodon ukazał się przeszło cztery lata temu i choć okazał się sukcesem, o czym najlepiej świadczy nagroda Grammy za głośny singiel „Sultan’s Curse”, Amerykanie nie poszli za ciosem i zrobili sobie dłuższą przerwę. Pora jednak wracać. Mastodon otwiera kolejny rozdział i puszcza w eter nowy singiel.

„Pushing The Tides” to przedsmak płyty „Hushed And Grim”, długo wyczekiwanego nowego albumu Mastodon, którego premierę wyznaczono na 29 października. W sumie znajdzie się na nim aż 15 utworów. Wygląda na to, że Brann Dailor, perkusista amerykańskiej ekipy, nie kłamał, gdy mówił, że Mastodon przygotował w międzyczasie konkretną porcję materiału. Jeśli jednak całość brzmi tak, jak jeszcze gorący singiel „Pushing The Tides”, nikt nie powinien zarzucać Mastodon, że poszli na ilość zamiast na jakość.

„Pushing The Tides” udostępniamy poniżej.

O materiale przygotowanym przez Mastodon wcześniej wypowiadał się gitarzysta kapeli Bill Kelliher, który w rozmowie z serwisem Ultimate Guitar zapowiedział, że krążek może podzielić fanów grupy.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze” – stwierdził Kelliher. – Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, ponieważ nie stoimy w miejscu.

Przypomnijmy: Mastodon ma w planach koncert w Polsce. Grupa pojawi się na przyszłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie ma odbyć się na początku czerwca 2022 r. Wydarzenie organizuje Mystic Coallition.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV