Mark „Barney” Grenway o nowym albumie Napalm Death

Nowości z obozu Napalm Death przekazuje Mark „Barney” Grenway, wokalista grupy. „Muzyka jest w głównej mierze nagrana. W tej chwili pracuje nad wokalami i tekstami – poinformował lider Napalm Death.

Rozmawiając z portalem Metalwani.com, Barney zdradził, że następca „Apex Predator – Easy Meat” z 2015 r., ostatniego albumu Napalm Death, został nagrany z udziałem gitarzysty Mitcha Harrisa, który w 2014 r. wziął rozbrat ze sceną, skupiając się na rodzinie.

– Do tej pory Mitch nagrał gitary na album – powiedział Barney. – Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co Mitch zamierza robić poza nagraniem. Ale tak, mogę oficjalnie powiedzieć, że Mitch pojawi się na naszym następnym wydawnictwie.

Temat nowej płyty Napalm Death poruszyliśmy również, rozmawiając z Barneyem przy okazji kwietniowej Metalmanii w katowickim Spodku.

– Te same problemy, które pojawiają się zawsze – odparł Barney, kiedy przy okazji wywiadu próbowaliśmy ustalić, co działa jak katalizator dla jego procesu twórczego.

– Tym razem nie jest to jedno określone wydarzenie, jak tragedia w Bangladeszu – stwierdził wokalista (poprzedni album Napalm Death został zainspirowany katastrofą budowlaną w Szabharze – red.). – Jedną z kilku takich inspiracji na pewno jest akceptacja inności, której brak obnażył ostatnio proces migracji w Europie.

Barney nie zdradził nam, kiedy nowy album Napalm Death mógłby się ukazać. Wiele wskazuje jednak na to, że krążek ukaże się jeszcze w 2018 r. – najprawdopodobniej późną jesienią.

Póki co Barney & Co. mają do zagrania serię koncertów, w tym u boku Slayera, któremu członkowie Napalm Death pomogą pożegnać się ze sceną w ramach trasy w USA (wraz z Anthrax, Lamb of God i Testament).

Merch Napalm Death znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.