Marilyn Manson oskarżony o znęcanie się nad kobietami. Muzyk wyrzucony z wytwórni

Ciemne chmury zbierają się nad Marilynem Mansonem. Evan Rachel Wood, gwiazda serialu „Westworld”, była partnerka Mansona, oskarżyła wokalistę o znęcanie się. Podobne oskarżenia wysuwają również inne kobiety. Manson został już oficjalnie wyrzucony z wytwórni Loma Vista Recordings.

Marilyn Manson ma poważne problemy. Nad wokalistą ciążą poważne oskarżenia, które mogą położyć się cieniem na dalszej karierze kontrowersyjnego muzyka.

„Zaczął mnie uwodzić, kiedy byłam nastolatką, a później okropnie znęcał się nade mną przez kilka lat. Miałam wyprany mózg i byłam zmanipulowana” – na Instagramie napisała Evan Rachel Wood, popularna aktorka, gwiazda serialu HBO „Westworld”.

Jako swojego oprawcę Wood jednoznacznie wskazała Briana Warnera aka Marilyna Mansona.

Wood przez trzy lata była związana z Mansonem. Para poznała się w 2007 r. Wood miała wówczas 18 lat, Manson 36. W 2010 r. para zaręczyła się, związek jednak po kilku miesiącach się rozpadł.

„Kończę z życiem w strachu przed zemstą, oszczerstwami i szantażem” – jasno zakomunikowała aktorka.

Wkrótce po szokującym wyznaniu Wood kolejne kobiety oskarżyły Mansona o przemoc psychiczną i fizyczną. Ich historie Wood zamieściła na swoim Instastory. Jedną z nich jest modelka Sarah McNeilly, która dokładnie opisała swoje doświadczenia.

„Zwabił mnie bombardowaniem miłością, pozując na idealnego chłopaka. Narzekał, że był nierozumiany. Czarujący, inteligentny, zabawny, charyzmatyczny. Kiedy się do mnie zalecał, zorientowałam się, że torturował innych. Później sama byłam torturowana” – swoje traumatyczne doświadczenia opisała McNeilly.

„Przez to, jak mnie traktował, mam problemy ze zdrowiem psychicznym i cierpię na zespół stresu pourazowego (PTSD), co wpłynęło na moje relacje osobiste i zawodowe, poczucie własnej wartości i cele” – dodała modelka.

Wygląda na to, że to początek prawdziwej lawiny problemów, z jakimi Manson będzie musiał zmierzyć się w najbliższym czasie. Autor „We Are Chaos” póki co nie odpowiedział na zarzuty, ale zdążyła zrobić to już związana z nim wytwórnia Loma Vista Recordings. Wokalista został usunięty z jej katalogu, a na profilu wytwórni pojawiła się informacja o jego wyrzuceniu z Loma Vista Recordings.

„W świetle dzisiejszych niepokojących zarzutów ze strony Evan Rachel Wood i innych kobiet nazywających Marilyna Mansona ich oprawcą Loma Vista Recordings zaprzestaje promocji jego ostatniej płyty ze skutkiem natychmiastowym” – czytamy w oświadczeniu wytwórni.

Zarząd Loma Vista Recordings poinformował również, że nie zamierza współpracować z Mansonem w przyszłości.

Biorąc pod uwagę ciężar zarzutów stawianych przed Mansonem, sprawa z pewnością wkrótce zostanie wyjaśniona. Czy jesteśmy świadkami początku końca jego legendy? Jedno jest pewne: przed Mansonem bardzo trudny czas.

AKTUALIZACJA: Marilyn Manson odniósł się do zarzutów w krótkim oświadczeniu na Instagramie.

W swoim komunikacie Manson napisał: „Oczywiście, moja sztuka i moje życie od dawna są magnesem dla wszelkich kontrowersji, ale ostatnie oskarżenia w okropny sposób zniekształcają rzeczywistość. Moje intymne relacje zawsze odbywały się całkowicie za zgodą podobnie nastawionych partnerek. Bez względu na to jak – i dlaczego – inni wybierają teraz zakłamywanie przeszłości taka właśnie jest prawda”.

Treść oświadczenia udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.