Lars Ulrich wspomina Motörhead. „Łączyli fanów różnych gatunków”

Lars Ulrich to oddany fan Motörhead. W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi „Classic Rock” perkusista zdradził, za co kocha kapelę założoną przez nieodżałowanego Lemmy’ego. „Byli pierwszym zespołem, który naprawdę łączył fanów różnych gatunków” – stwierdził Ulrich.

Motörhead to zamknięty rozdział w historii muzyki, ale dziedzictwo grupy jest ponadczasowe. Zespół jest inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków rockowych i metalowych, a jego utwory to dziś absolutna klasyka gatunku. Wśród gwiazd muzyki nie brakuje fanów Motörhead. Jednym z nich jest Lars Ulrich.

Przed laty perkusista Metalliki przewodził fanklubowi Motörhead. Gdy już zrobił oszałamiająca karierę z Metallicą, Ulrich miał okazję poznać Lemmy’ego, a nawet z nim zagrać, co zresztą zostało udokumentowane i opublikowane w sieci. Po latach muzyk wciąż jest pod wrażeniem postaci Lemmy’ego i całego Motörhead. Ulrich opowiedział o tym dziennikarzom magazynu „Classic Rock”.

– Rzeczą, która wyróżniała Motörhead, było to, że łączyli ludzi z różnych środowisk – ocenia perkusista. – W latach 80. świat muzyki był dużo bardziej podzielony niż teraz. Jeśli słuchałeś heavy metalu, był określony wizerunek, określony sposób ubierania się, tak samo jeśli słuchałeś punka, alternatywy, Joy Division czy czegokolwiek. Wszystko było mocno podzielone. Przede wszystkim w Anglii.

– Dzieciaki słuchające alternatywy, punka czy metalu, każdy kochał Motörhead. W czasach podziałów i podejścia na zasadzie: „Pieprzyć cię, nie jesteś w mojej ekipie, a ja nie chcę być w twojej”, Motörhead byli pierwszym zespołem, który naprawdę łączył fanów różnych gatunków. Zdmuchiwali te wszystkie podziały. To coś, o czym warto pamiętać, kiedy wspomina się Motörhead – dodał Ulrich.

Co ciekawe, równie wielkim fanem Motörhead jest James Hetfield. Wokalista kiedyś dał wyraz temu, że jego ulubionym numerem jest „Ace of Spades” (przynajmniej w czasie jazdy autem). Szanujemy to.

Przypomnijmy: karierę Motörhead zakończyła śmierć Lemmy’ego Kilmistera. Frontman kultowej formacji odszedł w 2015 r. Jego historia wkrótce ma zostać zaprezentowana na kinowym ekranie. Film o Lemmym już jest w produkcji. Zajmuje się nim Greg Olliver, współautor filmu dokumentalnego o Lemmym z 2010 r. Tym razem będzie to nie dokument, a film fabularny (dramat). Nie możemy się doczekać!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.