Kultowe płyty Megadeth doczekały się nowych wydań

Są tu fani Megadeth? Do sprzedaży trafiły właśnie nowe wydania kultowych albumów grupy: „The World Needs A Hero” i „The System Has Failed”. Obie płyty zostały zremasterowane przez znanego ze współpracy z Guns N’ Roses i Machine Head Teda Jensena.

Obsypana nagrodami formacja Megadeth istnieje od w 1983 r. Zespół cieszy się statusem niekwestionowanej legendy thrash metalu. Jego płyty sprzedały się w liczbie 38 mln egzemplarzy, pięciokrotnie pokrywając się platyną. Na koncie Megadeth znajduje się aż 11 nominacji do nagrody Grammy, którą po raz pierwszy grupa zdobyła jednak dopiero w 2017 r.

Megadeth to jeden z niewielu zespołów niezależnej sceny metalowej lat 80., który osiągnął znaczny sukces komercyjny. Razem z Metallicą, Slayerem i Anthrax są wymieniani jako twórcy trash metalu. Koncertują po całym świecie od ponad trzech dekad. Ich fani to grupa najbardziej oddanych i najliczniejszych słuchaczy metalu.

15 stycznia 2019 zespół wyda ponownie dwa kultowe albumy: pochodzący z 2001 r. „The World Needs A Hero” oraz „The System Has Failed’ z 2004 r. Wydawcą jest BMG.

„The World Needs A Hero”

„The World Needs A Hero” to dziewiąty album Megadeth. Jego premiera miała miejsce w maju 2001 r. „The World Needs A Hero” został okrzyknięty powrotem grupy do do cięższego grania. Album zajął 16 miejsce na liście Billboard 200. Zdobył pochlebne recenzje w prasie na całym świecie i był porównywany z klasycznymi albumami grupy „Rust In Peace” and „Countdown To Extinction”.

Remasteringiem zajął się Ted Jensen (Guns N’Roses, Mastodon, Machine Head i Trivium). Nowa wersja zawiera utwór dodatkowy nagrany na żywo: „Coming Home” (wersja CD i digital). Pierwszy raz od 18 lat wydanie ukaże się na winylu. Wersja CD albumu nie była produkowana od 5 lat

„The System Has Failed”

„The System Has Failed” to dziesiąty album Megadeth. Ukazał się we wrześniu 2004 r. Muzycznie nawiązywał do poprzedzającej go płyty „The World Needs A Hero”, brzmiąc jeszcze bardziej thrashowo. Krążek zyskał duże zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i dziennikarzy. Zadebiutował na 18 miejscu listy Billboard.

Remasteringiem zajął się Ted Jensen (Guns N’Roses, Mastodon, Machine Head i Trivium). Nowa wersja zawiera utwory dodatkowe nagrane na żywo: ‘Time/Use The Man’ i ‘Conjuring’ (wersja CD i digital). Pierwszy raz od 15 lat wydanie ukaże się na winylu. Wersja CD albumu nie była produkowana od 5 lat

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.