Jim Bower (Down): „Dimebag i Vinnie pobłogosławiliby powrót Pantery”

Jim Bower i Mike IX Williams ze sludge’owej grupy Eyehategod poruszyli w mediach kwestię powrotu Pantery w nowym składzie. Obaj są blisko związani z Philem Anselmo i wspierają działania wokalisty.

Phil Anselmo i Rex Brown, pozostali przy życiu członkowie Pantery, połączą siły z Zakkiem Wyldem i perkusistą Anthrax Charliem Benante, aby zorganizować światową trasę pod szyldem legendarnej grupy. Kwartet będzie główną gwiazdą dużych festiwali w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. W planach są też niezależne koncerty Pantery.

Według magazynu „Billboard” zielone światło temu przedsięwzięciu mieli dać spadkobiercy braci Abbott. Oprócz wokalisty Phila Anselmo zaangażował się w nie basista Pantery, Rex Brown, który jeszcze rok temu twierdził, że Zakk Wylde nie zagra pod szyldem Pantery, gdyby miało do tego dojść. Nie wiadomo, co zmieniło jego zdanie.

Jim Bower i Mike IX Williams z zespołu Eyehategod, dobrzy kumple Anselmo, przedstawili swoje spojrzenie na tę sprawę w wywiadzie udzielonym podczas festwialu Bloodstock. W rozmowie z Hayley Leggs z TotalRock Jimmy, który gra na perkusji w Down, powiedział: „Myślę, że to naprawdę zajebiste. To piękna sprawa. Uważam, że jest wielu fanów Pantery, którzy nie mieli możliwości zobaczenia zespołu na żywo, a do tego to wspaniały hołd oddany zespołowi. W stu procentach popieram ten pomysł”.

Williams dodaje: „Phil jest moim przyjacielem, więc tak, cieszę się, że to ma miejsce. To absolutnie wspaniałe. Wszyscy dookoła mówią, że bez braci Abbott będzie to trochę dziwne, ale jest jak jest”.

Bower przytaknął swojemu towarzyszowi, stwierdzając: „Oczywiście to nie będzie Pantera, jaką pamiętamy, ale jestem przekonany, że Dimebag i Vinnie pobłogosławiliby ten pomysł”.

CZYTAJ TEŻ: PHIL ANSELMO ODNIÓSŁ SIĘ DO POWROTU PANTERY

Pantera zagra swoje pierwsze od 20 lat koncerty w grudniu 2022 r. Pierwszą imprezą, na której się pojawi, będzie Hell & Heaven Metal Fest w Meksyku. Następnie Pantera zagra na trzech koncertach festiwalu Knotfest w Ameryce Południowej (9 grudnia w Bogocie, 11 grudnia w Santiago i 18 grudnia w Sao Paulo).

Póki co nic nie wiadomo o wizycie zespołu w Europie.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.