Jerzy Owsiak publikuje autorski utwór. Padają mocne słowa

Jerzy Owsiak w ostatnich latach daje się ponieść emocjom podczas zakończenia Pol’and’Rock, rzucając ze sceny mocne słowa. Szef Fundacji WOŚP nie zamierza nikogo przepraszać. Na jego oficjalnym fanpage’u pojawił się właśnie utwór, w którym twórca Pol’and’Rock mówi jak jest.

Wygląda na to, że właśnie doczekaliśmy się muzycznego debiutu Jerzego Owsiaka. Opublikowany przez szefa Fundacji WOŚP utwór „Manifesto” to muzyczna odsłona przemówienia, którym Jerzy Owsiak zakończył tegoroczny Pol’and’Rock Festival. Kto był pod sceną, ten wie, że było to mocne orędzie, pełne emocji i frustracji. Padło kilka dosadnych, wulgarnych słów, będących gwarancją kolejnej rozprawy sądowej, co zresztą sam zainteresowany potwierdził w swoim programie „Zaraz będzie ciemno” na antenie Antyradia. Czy Jerzy Owsiak zamierza przeprosić za swoje słowa? Bynajmniej!

„Jeśli moje emocje z zakóńczenia festiwalu, które wybrzmiały w czasie mojego wystąpienia przy akompaniamencie mojego brata duchowego Piotra Bukartyka i jego festiwalowego bandu, mogę zmieścić w kilku minutach, to przedstawiam wam tę sumę przemyśleń, którą pozwolił mi zebrać w garść mój przyjaciel Piotr Dziki Chancewicz i jego cudowna ekipa zespołu Wild Pig” – swój jeszcze gorący utwór komentuje Jerzy Owsiak.

Utwór „Manifesto” udostępniamy poniżej.

Czy to początek poważnej kariery muzycznej szefa Fundacji WOŚP? Cóż, to wydaje się mało prawdopodobne, ale jeśli tak by się stało, Prophets of Rage mieliby w Polsce silną konkurencję.

26. Pol’and’Rock Festival odbył się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Oprócz Kultu gwiazdami festiwalu były zespoły Parkway Drive, Prophets of Rage, Skunk Anansie, Acid Drinkers i Decapitated.

To już pewne: Pol’and’Rock Festival wróci do Kostrzyna nad Odrą w 2020 r. Pierwszym zespołem, który otrzymał zaproszenie od Jerzego Owsiaka, jest Pidżama Porno. Przyszłoroczna odsłona „najpiękniejszego festiwalu świata” odbędzie się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.