James Hetfield mówi o inspiracji Amy Winehuose

Nie jest tajemnicą, że najnowszy album Metalliki zawiera mnóstwo odwołań i kontekstów. James Hetfield, frontman zespołu, przyznał, że inspiracją przy pisaniu tekstu do utworu „Moth Into The Flame” była postać Amy Winehouse. Wszystko za sprawą filmu o Amy, który wywarł na muzyku ogromne wrażenie.

– Oglądanie tego filmu było ekstremalnie przygnębiające – wyznał Hetfield w wywiadzie udzielonym kanadyjskiej rozgłośni 102.1 The Edge.

Co tak bardzo uderzyło Hetfielda?

– To, jak jej życie powędrowało od bycia radosną osobą do bycia kimś, kto próbuje uciec od rzeczywistości, w której się znajduje – tłumaczył muzyk. – Uderzyła mnie ta część filmu, gdzie wydawało się, że [Amy – przyp. red.] straciła kontrolę nad swoim umysłem, i gdzie wszyscy zostawili ją w jej mieszkaniu w Anglii.Wokalista i gitarzysta Metalliki zwraca uwagę na zachowanie dziennikarzy, którzy choć wyczekiwali przed domem Winehouse, próbując robić jej zdjęcia, nie zauważyli lub nie chcieli zauważyć, w jak fatalnym jest stanie.

– Nie powiedzieli: „Wyglądasz chudo, wyglądasz niezdrowo”. Totalny brak kontaktu z rzeczywistością – podsumowuje Hetfield, jednocześnie zaznaczając, że „Moth Into The Flame” to też poniekąd historia jego zespołu.

– Ta część związana ze sławą i to, jak bardzo może to być narkotykiem dla niektórych ludzi, to coś, co z pewnością pojawiło się również w naszej karierze – nie ukrywa Hetfield.

Utwór „Moth Into Flame” pochodzi z płyty „Hardwired… to Self-Destruct”, najnowszego albumu Metalliki, który swoją premierę miał 18 listopada 2016 r.

Recenzja krążka do sprawdzenia via [link]. „Hardwired” oraz inne płyty Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl [link].

fot. Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.