Jak AC/DC czy Motörhead. Zapowiedź wywiadu z Vader

Vader to niekwestionowana legenda metalu, zespół obecny na scenie od blisko 40 lat. „Dla mnie największym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy jako zespół, jesteśmy aktywni i cały czas przyciągamy nowe rzesze kolejnych generacji fanów metalu” – mówi nam Peter w najnowszym wywiadzie, który już dziś zaprezentujemy na RockMetalNews.pl!

To pierwsza polska kapela metalowa, która zdobyła szeroką popularność poza granicami kraju. Vader jest jak czołg bezwzględnie taranujący wszystkie przeciwności, imponujący konsekwencją i uporem. W karierze grupy nie brakowało trudnych momentów, ale Vader nigdy nie dał za wygraną.

– Mimo pojawiających się hejterów, którzy uważają, że powinniśmy grać co innego czy cokolwiek na mój temat, gramy to, co gramy, i mamy fanów dzięki naszej muzyce. Dla mnie największym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy jako zespół, jesteśmy aktywni i cały czas przyciągamy nowe rzesze kolejnych generacji fanów metalu – uważa Piotr „Peter” Wiwczarek, lider Vadera.

W wywiadzie, który przeprowadził dla nas Paweł z zespołu The Sixpounder, Peter zdradził, że nie zamierza wzorem innych muzyków tworzyć żadnych projektów pobocznych, ponieważ woli pozostać wierny estetyce metalowej.

– Słucham różnej muzyki, ale to, co ogólnie nazywamy metalem, jest podstawą. Na tej muzyce się wychowałem, lubię tego słuchać, lubię to grać, dlatego się tego trzymam – wyjaśnia Peter. – Na pewno nie mam takiego ciśnienia, żeby sobie lub komuś udowadniać, że potrafię zagrać inaczej. Nie chcę być artystą otwartym na siłę na zasadzie, żeby komuś pokazać, że Vader potrafi zagrać album inaczej. Mam zbyt wielki szacunek do naszych fanów, którzy chcą Vadera w Vaderze. Nie jestem więźniem tej muzyki. Nie muszę niczego robić, ale chcę. Czerpię z tego przyjemność. W taki sposób widzę świat, w taki sposób go interpretuję i w tym jestem najlepszy.

– Vader jest jak AC/DC czy Motörhead. Gra swoje, bo w tym się dobrze czuje. Za to mamy szacunek naszych fanów – podkreśla lider Vadera.

Z wywiadu, który w godzinach popołudniowych opublikujemy na RockMetalNews.pl, dowiecie się również m.in., co Peter sądzi o hejterach, czym Vader zaskoczy na swoim najnowszym albumie, a także co ma do przekazania młodym kapelom.

Nie przegapcie!

Merch Vadera znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV