Horrory komediowe. Filmy, które straszą i śmieszą

Jeśli lubicie horrory i filmy komediowe, to horrory komediowe bez wątpienia są dla was. Połączenie tych dwóch gatunków od lat cieszy się wielką popularnością, dlatego filmowcy chętnie uprawiają ten groteskowy mezalians gatunków. Oto nasza lista zwiariowanych filmów grozy, przy których popłaczecie się ze śmiechu!

Martwica mózgu (1992); reż. P. Jackson

Fabuła przedstawia się następująco: wiele lat temu ogromne szczury z pewnego rozbitego statku nawiedziły Wyspę Czaszek, następnie zgwałciły mieszkające na niej małpy, dając początek gatunkowi małposzczurów. Ukąszenie tego niezwykle groźnego i krwiożerczego gatunku powoduje martwicę mózgu. Matka jednego z głównych bohaterów filmu zostaje zaatakowana przez to mordercze stworzenie. Co dzieje się dalej? Istna jatka. Producenci filmu zużyli hektolitry czerwonej farby. Polecamy wszystkim koneserom tego rodzaju kina.

Sok z żuka (1988); reż. T. Burton

Klasyka gatunku w reżyserii mistrza osobliwych, wyjątkowych i zapadających w pamięć filmów. Zaczyna się niewinnie – dawno, dawno temu w malutkim uroczym miasteczku w małym białym domku z ogródkiem zamieszkują Barbara (Geena Davies) i Adam (Alec Baldwin) Maitlandowie. Ich życie przerywa tragiczny wypadek. Problem w tym, że para nie za bardzo orientuje się, że nie żyje. Jakby tego było mało, wkrótce do ich domu wprowadza się niczego nieświadoma rodzina Deitzów… Zwariowany film stanowiący połączenie groteski, czarnego humoru, horroru i co tam jeszcze zdołacie wrzucić.

Zombieland (2009); reż. R. Fleisher

Columbus i Tallahassee to dwaj główni bohaterowie filmu. Różni ich niemal wszystko, jednak razem znajdują sposób na przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Całkiem udane kino komediowe okraszone sporą liczbą wygłodniałych umarlaków, którzy bynajmniej nie mają dobrych zamiarów. Naprawdę warto zobaczyć.

Przerażacze (1996); reż. P. Jackson

I znowu mamy Petera Jacksona, któremu całkiem nieźle wychodziło kręcenie komediowych filmów grozy. Miłe amerykańskie miasteczko Fairwater zostaje zaatakowane przez groźną, tajemniczą siłę. W jej skutek mieszkańcy umierają na zawały serca. Do walki z nią staje pogromca duchów Frank Bannister, który odkrywa, że za wszystkim stoją krwiożercze upiory. Dalej jest tylko lepiej. Zobaczcie.

Mordercza opona (2010); reż. Q. Dupieux

Fabuła filmu właściwie zdradza wszystko: posiadająca zdolności nadnaturalne gumowa opona samochodowa (sic!) podąża za kobietą, masakrując każdego, kto staje jej na drodze. Pomysł na film wydaje się tak absurdalny, że aż świetny. Tak też jest. Bardzo dobre kino, choć pewnie nie dla każdego. Mimo wszystko polecamy – „Mordercza opona” rozbawi was do łez!

https://www.youtube.com/watch?v=6Sj5qIfjjvQ

Straszny film (2001-2013); reż. I. K. Wayans

Kultowa już dzisiaj seria prześmiewczych filmów grozy stanowiących pastisz popularnych horrorów z dużą dozą czarnego humoru. Motywem przewodnim każdego z części jest polowanie na psychopatycznego mordercę dokonującego mordów na terenie – jakżeby inaczej – małego, uroczego, spokojnego amerykańskiego miasteczka. W filmach widoczne są nawiązania do takich horrorów, jak „Krzyk”, „Koszmar minionego lata” czy „Blair Witch Project”. To oczywiście wierzchołek góry lodowej parodii. Są części, gdzie na warsztat brana jest „Piła”, podczas gdy w innych znajdziecie odwołania do… „Matrixa”. Nie, nie jest to seria, która szczególnie was przestraszy, ale rozbawi na pewno.

Wstrząsy (1990); reż. R. Underwood

Naprawdę porządny horror z porządną dawką czarnego humoru. Val i Earl postanawiają opuścić swoje rodzinne miasto w poszukiwaniu nowego życia. Jadąc przez pustynne bezdroża stanu Nevada, zostają zaatakowani przez pełzające pod ziemią krwiożercze larwy. Z pomocą studentki badającej ruchy sejsmiczne postanawiają rozprawić się z obrzydliwym potworem, co wychodzi im brawurowo. Choć film skończył w tym roku 30 lat, przeraża i bawi, nawet jeśli nie jest typowym horrorem komediowym.

Critters (1986); reż. S. Herek

Zwyczajny dzień rodziny Brownów zamieszkujących niewielką farmę zmienia się w walkę o przetrwanie, gdy kosmiczne stwory Crittersy kierują się ku Ziemi. Mimo małych rozmiarów stworki są bardzo niebezpieczne i atakują dosłownie wszystko, co spotkają na swojej drodze. Ten film być może przerażał was w dzieciństwie. Dziś po prostu was rozbawi – i to jak!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.