Helloween przygotowują się do powrotu. Nowy album latem

Legendarna formacja Helloween przygotowuje się do powrotu z nowym materiałem. Na 2 kwietnia zespół zapowiedział premierowy singiel „Skyfall”, który będzie pierwszą zapowiedzią planowanej na lato płyty.

Helloween to ojcowie chrzestni niemieckiego speed metalu, a także jeden z najlepszych towarów eksportowych naszych zachodnich sąsiadów w kategorii metal w ogóle. Na status kultowej grupa pracowała przez ponad 30 lat udanej kariery, w ciągu której wydała 16 albumów i zagrała wiele spektakularnych tras. Członkowie Helloween nie zamierzają jednak na tym poprzestać. Latem zamierzają wrócić z kolejnym albumem. Krążek ma ukazać się w barwach wytwórni Nuclear Blast.

Pomysł na powrót w pierwotnym składzie pojawił się w obozie Helloween podczas pracy nad książką „Hellbook” dokumentującą dotychczasową działalność zespołu. Wkrótce pomysł ten przerodził się w ideę trasy „Pumpking United” (tournée odbywało się w latach 2017-2019 – red.).

– Trasa „Pumpkins United” sprawiła, że zamieniliśmy się w prawdziwy zespół. Teraz chcemy przekuć tę energię w nasz nowy krążek – komentował niedawno Andi Deris, charyzmatyczny frontman Helloween.

To już pewne: pierwszy singiel z płyty zadebiutuje 2 kwietnia. Patrząc na zapowiedź „Skyfall”, spodziewamy się rasowego, speedmetalowego evergreena i klipu, który zaskoczy nas rozmachem.

Nowy album Helloween powstał w poszerzonym składzie Michael Kiske, Kai Hansen, Andi Deris, Michael Weikath, Sascha Gerstner, Markus Grosskopf i Daniel Löble. Krążek wyprodukowali Charlie Bauerfeind i Dennis Ward. Nagrania zarejestrowano w studiu, w którym powstawały pierwsze płyty Helloween, czyli w „H.O.M.E.” Studios w Hamburgu. Nie możemy się doczekać.

Zapowiedź singla „Skyfall” możecie sprawdzić poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV