Helloween na koncercie w Polsce w 2020

Kolejna gwiazda metalu zapowiada koncert w Polsce. Po serii koncertów zagranych w ramach trasy Pumpkins United na scenę powraca formacja Helloween. Grupa 20 października 2020 r. pojawi się w katowickim MCK.

Helloween to jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie. W trakcie swojej ponad 30-letniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock (obecnie Pol’and’Rock). Zespół wydał łącznie 15 albumów, które w sumie sprzedały się w nakładzie 8 mln sztuk.

Podczas pracy nad książką „Hellbook”, dokumentującej dotychczasową działalność zespołu, muzycy zdali sobie sprawę, jak wiele udało im się osiągnąć, ale też ile jeszcze mają przed sobą. To wtedy zrodził się pomysł trasy Pumpkins United.

– Trasa Pumpkins United 2017-2019 sprawiła, że zamieniliśmy się w prawdziwy zespół. Teraz chcemy przekuć tę energię w nasz nowy krążek – zapowiada frontman Helloween Andi Deris.

Zespół zaszył się w studio w Hamburgu, aby pracować nad wydawnictwem, które ma być powrotem do korzeni Helloween. Z nowym materiałem Niemcy przyjadą do Polski 20 października 2020 r. Koncert odbędzie się w MCK w Katowicach.

Bilety w cenach 160/170 zł trafią do sprzedaży w środę, 11 grudnia, o godz. 10.00 na www.shop.metalmind.com.pl oraz na Biletin.pl, eBilet.pl i Eventim.pl.

Po merch Helloween, w tym bestsellerowe wzory koszulek, zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV