Guns N’ Roses pobiją kolejny rekord. Chcą zagrać…

Guns N’ Roses to zespół znany z rozmachu graniczącego z megalomanią. W tej kwestii niewiele zmieniło się pomimo wieloletniej przerwy. Zespół przymierza się do pobicia kolejnego rekordu – tym razem związanego z wielkością koncertu zagranego na Islandii.

Islandia uchodzi za wyjątkowo zaciszny i spokojny kraj, ale 24 lipca wszystko się zmieni. Tego dnia w Rejkjawiku, stolicy i największym mieście Islandii, pojawi się ekipa Guns N’ Roses.

Zespół zamierza porządnie wstrząsnąć lokalną społecznością. Jak donosi dziennik „Iceland Monitor”, dowodzona przez Axla Rose’a trupa zamierza zagrać największy koncert, jaki kiedykolwiek odbył się na Islandii. Show zostanie zorganizowane na stadionie piłkarskim Laugardalsvöllur. Same przygotowania mają zająć kilkanaście dni.

Zanim Gunsi przylecą na Islandię, stadion ma przejść gruntowną modernizację. Aby zabezpieczyć murawę, dla uczestników koncertu zostanie przygotowana specjalna podłoga. Scena, którą organizatorzy zbudują dla niegdyś „najniebezpieczniejszego zespołu świata”, wzniesie się na wysokość 65 metrów. Po bokach znajdą się ogromnych rozmiarów ekrany. Sprzęt dotrze na miejsce zapakowany do 35 kontenerów. Członkom Guns N’ Roses będzie towarzyszyć 150 pracowników (sic!).

Imponujący skalą koncert w Rejkjawiku będzie częścią europejskiej części tegorocznej odsłony trasy Not In This Lifetime Tour. Tournée rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie, łącznie obejmując 17 przystanków w Europie, m.in. na Download Festival w Anglii i francuskim Download Festival Paris. Trasa będzie miała również polski przystanek.

Przypomnijmy: 9 lipca Guns N’ Roses ponownie zagrają w Polsce. Grupa wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Sprzedaż biletów na polski koncert Guns N’ Roses w cenach od 220 zł prowadzi agencja Live Nation.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.