Gojira zapowiada nowy singiel „Our Time is Now”

Francuska Gojira jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów metalowych ostatnich lat. Tym razem grupa podjęła współpracę z firmą EA Sports przy promocji nowej odsłony gry z serii NHL.

Branża gier potrafi zaskakiwać co roku wieloma niespodziankami. Tym razem twórcy symulacji rozgrywek hokejowej ligi NHL przygotowali wyjątkową ścieżkę dźwiękową w której pojawią się utwory takich wykonawców jak m.in. Ghost, KoRn, Motionless in White, Kasabian, Muse czy właśnie Gojira.

W niedawnym wywiadzie dla kolumbijskiej stacji Radioactiva, perkusista i współzałożyciel Gojiry, Mario Duplantier, został zapytany jak on i jego koledzy odkrywają nowe muzyczne obszary za każdym razem gdy tworzą album. – Nie jest to zbyt intelektualny ani mentalny proces. To przede wszystkim organiczna praca. Dużo improwizujemy, a kiedy pojawi się coś naprawdę interesującego, mówimy „Zróbmy coś z tego motywu”. Dzięki temu wciąż udaje nam się znajdować nowe rozwiązania. – opowiada perkusista.

– Gojira to przede wszystkim zespół koncertowy. Dziewięćdziesiąt procent naszego życia to trasa. Jeden zamknięty krąg. Przyjazd na miejsce, próba, koncert. I tak przez cały czas. Gramy na całym świecie więc kiedy bierzemy się za nową piosenkę chcemy mieć z tego wielką frajdę. Często wręcz nieświadomie używamy prostych technicznie, wręcz prymitywnych motywów które łatwo wpadają w pamięć. Myślę, że to też bardzo przyciąga większą ilość ludzi niż karkołomne, szalone popisy. – komentuje twórczość Gojiry Mario.

Ostatni album Gojiry „Fortitude” ujrzał światło dzienne w kwietniu 2021 roku. Obecnie grupa intensywnie koncertuje promując wydawnictwo.

Nowa odsłona serii „NHL 23” ukaże się 14 października.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.