Gojira wróciła do studia? Zespół opublikował zdjęcie

Gojira wróciła do studia? Wszystko na to wskazuje. Zespół braci Duplantier opublikował na Instagramie zdjęcie konsoli, co może oznaczać, że zapowiedziany wcześniej album Francuzów jest już na etapie produkcji.

Ten rok przyniósł dużo dobrej muzyki, ale przyszły zapowiada się równie ciekawie. Jednym z zespołów, które w 2020 r. zamierzają zaprezentować nowy materiał, jest Gojira. Założona przez braci Duplantier metalowa rewelacja rzadko informuje o swoich poczynaniach. Wygląda jednak na to, że Gojira właśnie wysłała fanom jednoznaczny komunikat.

Na instagramowym profilu francuskiej kapeli znalazło się zdjęcie konsoli, co najprawdopodobniej oznacza, że zespół już nagrywa następcę doskonale przyjętego albumu „Magma”. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że członkowie Gojiry wielokrotnie wypowiadali się na temat kolejnej płyty.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, bo musimy równo traktować naszych partnerów. Datę premiery i tak dalej ogłosimy oficjalnie, ale tak, mogę powiedzieć, że pracujemy bardzo ciężko nad nowym materiałem – w niedawnym wywiadzie dla MetalInjection.net mówił perkusista Mario Duplantier

– Prace są w toku, niemniej jesteśmy naprawdę bardzo, bardzo dumni z tego, co przygotowujemy. Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli powiedzieć więcej – dodał współzałożyciel francuskiej Gojiry.

Czego możemy spodziewać się po siódmym wydawnictwie zespołu?

– Chcę wrócić do niektórych z naszych dawnych inspiracji. Nigdy nie byliśmy zespołem deathmetalowym. Byłem wcześniej fanem Dire Straits i Michaela Jacksona. Mamy to w sobie, tak samo jak rzeczy progresywne. Musimy to jakoś wyrazić, połączyć te inspiracje z naszym własnym brzmieniem. Pracujemy nad rzeczami, które są dość zaskakujące, nawet dla nas – w 2018 r. tłumaczył Joseph Duplantier, gitarzysta i wokalista Gojiry.

– To inne podejście. Mamy nowe potrzeby i nową wizję pracy. To będzie coś dobrego – podsumował muzyk.

Przypomnijmy: Gojira ma za sobą głośny występ na Pol’and’Rock Festivalu w 2018 r.

Nagranie pamiętnego koncertu udostępniamy poniżej.

Merch Gojiry, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. D. Mekal (Fundacja WOŚP)

https://www.instagram.com/p/B24OKiEA61v/

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.