Gojira na dwóch koncertach w Polsce w 2022

Lepszego początku przyszłego roku nie mogliśmy sobie wymarzyć. Na dwa koncerty do Polski wybiera się Gojira. Francuzów wesprą dwie świetnie rokujące ekipy: Alien Weaponry i Employed To Serve.

Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już wydawało się, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – udowodnili wszystkim, że w metalu nie ma granic. Twórczość Gojiry to wypadkowa death- i groove metalu, inteligentna, zagrana z feelingiem i zarazem świeża. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak „The Way of All Flesh”, „L’Enfant Sauvage” czy „Magma”, oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – „Fortitude” – dała zespołowi awans do ścisłej czołówki już nie samego metalu, ale po prostu współczesnego rocka. Wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej ścieżki.

Z materiałem z płyty „Fortitude” Gojira przyjedzie do Polski na początku 2022 r. Koncerty odbędą się 27 stycznia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu oraz 28 stycznia w Tauron Arenie Kraków.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 5 lipca, o godz. 11:00 w oficjalnym sklepie Knock Out Productions oraz na Ebilet.pl i Eventim.pl. Za najtańsze bilety trzeba będzie zapłacić 149 zł.

Szczegóły udostępniamy poniżej.

Jeśli wahacie się, czy iść, być może przekona was dobór supportów. Koncerty Gojiry we Wrocławiu i w Krakowie otworzą Alien Weaponry, czyli gorące trio z Nowej Zelandii, które jako jedyne połączyło thrash metal z maoryskim tańcem wojennym (sic!), a także Employed To Serve, angielski kwintet umiejętnie łączący post-hardcore, nu metal i thrash z wokalistką Justine Jones za mikrofonem.

Koszulki Gojiry i pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.