Gitara Kurta Cobaina ze „Smells Like Teen Spirit” wystawiona na sprzedaż

Gitara, na której Kurt Cobain zagrał w teledysku do „Smells Like Teen Spirit”, idzie pod młotek. Będzie ją można wylicytować na aukcji Julien’s Auctions. Szacunkowa cena instrumentu zwala z nóg.

Szalony koncert Nirvany w szkolnej sali sportowej, banda nieokrzesanych, amerykańskich dzieciaków i cheerleaderki w sukienkach z anarchistycznymi motywami – klip do „Smeels Like Teen Spirit” to jeden z najpopularniejszych teledysków lat 90. Superprzebój Nirvany do dziś jest jednym z najczęściej odtwarzanych utworów na YouTube i Spotify.

W teledysku „Smells Like Teen Spirit” Kurt Cobain zagrał na błękitnej gitarze Fender Mustang, będącej jednym z najbardziej ikonicznych instrumentów wszech czasów. Gitara wkrótce będzie miała nowego właściciela. Jak informuje firma Julien’s Auctions, instrument trafi na jej majową licytację.

Gitara zostanie wystawiona po raz pierwszy w historii. Firma wycenia ją na ok. 600-800 tys. dolarów.

W swoim ostatnim wywiadzie dla „Guitar World” Kurt tak mówił o błękitnym Fenderze Mustangu: „Jestem leworęczny i nie jest mi łatwo znaleźć wysokiej jakości gitarę dla leworęcznych w rozsądnej cenie. Ze wszystkich gitar świata moją ulubioną jest Fender Mustang. Mam dwie takie gitary”.

Oprócz gitary Kura Cobaina pod młotek pójdą również tokeny NFT związane z teledyskiem „Smells Like Teen Spirit”, w tym token… pasiastego swetra Kurta w kolorze zgniłej zieleni (sic!).

Szczegóły są dostępne na stronie Julien’s Auctions.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.