Ghost zapowiada album „Impera” i udostępnia nowy singiel

Ghost powraca z nowym albumem. Szwedzka kapela udostępniła pierwszy singiel z płyty „Impera”, której premiera została wyznaczona na marzec.

Nowy album Ghost to jedno z najbardziej wyczekiwanych metalowych wydawnictw. O jego premierze frontman grupy Tobias Forge mówił już w 2020 r. Gdy lider Ghost na początku ubiegłego roku po raz pierwszy wystąpił jako Papa Emeritus IV, byliśmy przekonani, że pojawienie się płyty to kwestia kilku miesięcy. Forge jednak długo zwodził fanów. Aż do teraz.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel z płyty „Impera”, nowego albumu Ghost, który 11 marca ukaże się nakładem Loma Vista Recordings.

Nowość z obozu Ghost możecie sprawdzić poniżej.

Póki co zespół pozostaje tajemniczy. Czego do tej pory mogliśmy dowiedzieć się o nowym albumie szwedzkiej kapeli?

– Mam przeczucie, że w niedalekiej przyszłości pojawi się mnóstwo muzyki o zagładzie, pandemii i podobnych sprawach. Jak sądzę, nie będę tego częścią – w ubiegłym roku deklarował Tobias Forge, zarzekając się, że na nowym albumie Ghost nie będzie śpiewał o tym, co aktualnie dzieje się na świecie.

Lider Ghost zamierza być konsekwentny. Jak wyjawił w niedawnej rozmowie z radiostacją KLAQ, pomysł na kolejny album swojego projektu miał w głowie od co najmniej kilku lat.

– Pamiętam dzień, kiedy wpadłem na pomysł na ten album. Czytałem wtedy książkę Timothy’ego Parsonsa „The Rule of Empires” – wspomina Forge. – Zainspirowało mnie to do zrobienia płyty o powstawaniu i nieuniknionych upadkach imperiów.

CZYTAJ TEŻ: BYLI CZŁONKOWIE GHOST MAJĄ WŁASNĄ KAPELĘ. SPRAWDŹ NOWY SINGIEL PRIEST

Ghost istnieje od 2008 r. Zespół wywodzi się ze szwedzkiego miasta Linköping. Tworzą go Tobias Forge, występujący na scenie jako Papa Emeritus (lub ewentualnie Cardinal Copia), a także grupa anonimowych muzyków wcielająca się w tzw. „Bezimiennych Ghouli”. Ostatnim albumem Ghost pozostaje „Prequelle” z 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.