Ghost w klimacie disco lat 80. Powstał remiks „Dance Macabre”

Ghost w wersji tanecznej? Na kanale szwedzkiej formacji pojawił się remiks utworu „Dance Macabre” z jeszcze gorącej płyty „Prequelle”. Jego autor to dobrze znany fanom Ghosta Carpenter Brut.

Z każdym kolejnym albumem Ghost zdradza coraz więcej przebojowego zacięcia – proporcjonalnie do osiąganych przez zespół sukcesów. Rodacy Abby, zręcznie balansujący na granicy metalowego mainstreamu, idą za ciosem, tym razem prezentując remiks utworu „Dance Macabre”.

Przerobienie jednego z evergreenów znajdujących się na wydanym w czerwcu albumie „Prequelle” członkowie Ghost zlecili Franckowi Hueso, szerzej znanemu jako Carpenter Brut. Francuski muzyk zrobił to po swojemu, sięgając po mroczny dark wave. Fani klimatów disco z lat 80. będą wniebowzięci.

Remiks udostępniamy poniżej.

– Od początku byłem wielkim fanem Ghost – otwarcie mówi Carpenter Brut, który w 2016 r. otwierał koncerty zespołu. – Kiedy otrzymałem okazję supportować ich, byłem bardzo podekscytowany. W kwietniu dostałerm e-mail od Tobiasa [Forge’a, lidera Ghost – red.]. Poprosił, żebym zremiksował «Dance Macabre». Oczywiście zgodziłem się.

– Chciałem stworzyć klimat funky i disco – wyjaśnia Carpenter Brut. – Zależało mi na stworzeniu dancerockowego utworu i pokazaniu bardziej popowej strony zespołu, która w ich muzyce jest raczej schowana.

Przypomnijmy: do końca 2018 r. Ghost będzie promował „Prequelle” w Stanach Zjednoczonych. Do Europy zespół wróci w przyszłym roku.

W Polsce po raz ostatni Ghost pojawił się w 2017 r.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.