App
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Ghost – „Impera”

Na swoim najnowszym albumie Ghost nie wierzy w koniec historii.

instagram icon
twitter icon
Image is not available

Ghost – „Impera”
Data premiery: 11 marca 2022
Gatunek: rock
Wytwórnia: Loma Vista Recordings

Na nowy materiał Ghost czekaliśmy długo. Kiedy szwedzka formacja w 2020 r. zaprezentowała Papa Emeritusa IV, nową głowę kościoła Ghost, spodziewaliśmy się, że wyczekiwany album pojawi się szybko. Grupa potrzebowała jednak czasu.

Tobias Forge aka Papa Emeritus IV, lider Ghost, z pewnością nie przewidywał, że „Impera” będzie tak dobrze oddawać nastroje panujące w naszej części świata.

– Mam przeczucie, że w niedalekiej przyszłości pojawi się mnóstwo muzyki o zagładzie, pandemii i podobnych sprawach. Nie będę tego częścią – od samego początku deklarował Forge.

Forge postanowił stworzyć album traktujący o narodzinach i upadkach imperium.

– Pamiętam dzień, kiedy wpadłem na pomysł na ten album. Czytałem wtedy książkę Timothy’ego Parsonsa „The Rule of Empires” – wspomina wokalista.

„Impera” to materiał osadzony w charakterystycznym dla Ghost, groteskowym i teatralnym anturażu. Jako całość utwory z płyty mają jednak drugie dno i to przerażająco aktualne w świetle ostatnich wydarzeń na wschodzie Europy.

– Błędem cały czas popełnianym przez ludzi na Zachodzie jest przeświadczenie, że groza i barbarzyństwo to coś, co było zarezerwowane wyłącznie dla przeszłości. Pomijamy to, że pewne procesy z natury rzeczy się powtarzają. To też jest coś, o czym jest nasz nowy album – wyjaśnia Forge.

– Tak samo jest z chorobami, wojnami, liderami, ideami i pewnymi trendami. Rzeczy, które chcielibyśmy, żeby były przeszłością, znów są na tapecie. To trochę tak, jakbyśmy stworzyli wehikuł czasu, żeby wrócić do średniowiecznych praw i średniowiecznych poglądów, żeby na nowo spłaszczyć świat, który jest okrągły – zauważa Forge.

W zestawie znalazło się 12 premierowych utworów mówiących o narodzinach i upadkach imperiów, ale też o samozwańczych mesjaszach (finansowych i duchowych) czy przepowiedniach. Całość wyprodukował Klas Åhlund. Miksami zajął się Andy Wallace.

Tracklista „Impery” przedstawia się następująco:

1. Imperium
2. Kaisarion
3. Spillways
4. Call Me Little Sunshine
5. Hunter’s Moon
6. Watcher In The Sky
7. Dominion
8. Twenties
9. Darkness At The Heart Of My Love
10. Grift Wood
11. Bite Of Passage
12. Respite On The Spital Fields

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.