Gene Simmons komentuje ceny biletów na Kiss

Kiss powoli schodzą ze sceny, ale tak jak zapowiadali, Amerykanie żegnają się z hukiem. Ich pożegnalne tournée jest jedną z najbardziej dochodowych tras roku, choć bilety na Kiss nie należą do najtańszych. Gene Simmons postanowił wyjaśnić, skąd biorą się ich ceny.

Zapowiadając pożegnalne tournée, członkowie Kiss wprost mówili o „najbardziej spektakularnej trasie wszech czasów”. To odważne stwierdzenie, ale koncerty Kiss pod względem widowiskowości nie mają sobie równych. Wszystko ma jednak swoją ceną. Fani wielokrotnie narzekali na wysokie ceny biletów, które w niektórych wariantach były wręcz horrendalne. Co ma do powiedzenia na ten temat Gene Simmons? Lider Kiss widzi to zupełnie inaczej.

– Bycie zespołem to biznes, chyba że chcesz żyć w piwnicy swojej matki, mieć normalną robotę, a muzykę traktować jako hobby, co też oczywiście jest wspaniałe – stwierdził Simmons, udzielając wywiadu magazynowi „Financial Times”.

– Widzisz show i jest równie dobre, a może nawet lepsze niż inne. Jeśli jesteś gościem z akustyczną gitarą, możesz żądać mniej. My mamy w ekipie 60 osób i 20 ciężarówek. Do tego dochodzi Bóg wie ile busów, odrzutowiec itp. – wylicza muzyk.

Na pewno nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby być głupim muzykiem rockowym, który w pewnym momencie zastanawia się: „Gdzie idą moje pieniądze?”. Zawsze wierzyłem, że są ludzie, którzy znają się na pobieraniu opłat, tak jak ty znasz się na generowaniu przychodów. Spieniężanie tego, co robimy, zawsze było dla mnie czymś naturalnym. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy byciem idealistą a realistą. Ta różnica to wiek. Cały ten archetyp głodującego artysty, który nie interesuje się pieniędzmi… Wiadomo co się dzieje, kiedy pojawiają się opłaty – zakończył Simmons.

Kiss pożegnali się z polską publicznością 18 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie. Pożegnalny koncert legendarnych rock’n’rollowców organizowała agencja Live Nation.

Pożegnalna trasa Kiss ma zakończyć się w grudniu w Japonii.

Skład Kiss tworzą obecnie Paul Stanley, Tommy Thayer, Gene Simmons i Eric Singer.

Merch Kiss znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.