„Fortitude” Gojiry najlepiej sprzedającym się albumem w USA

Gojira ma powody do świętowania. „Fortitude”, najnowszy longplay Francuzów, uplasował się na 12. miejscu na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA. Licząc samą sprzedaż fizyczną, Gojira nie ma konkurencji!

To było do przewidzenia, że pierwszym albumem po pięciu latach Gojira narobi sporego zamieszania. Tak też się stało. O najnowszym wydawnictwie braci Duplantier już teraz mówi się w kategoriach mocnego pretendenta do miana metalowej płyty roku i wygląda na to, że sukces francuskiej formacji wykracza poza scenę metalową. Wskazuje na to nowe notowanie zestawienia Billboard 200.

W zestawieniu, w którym umieszczane są najlepiej sprzedające się płyty w USA, Gojira zadebiutowała z jeszcze gorącym albumem „Fortitude” na wysokim 12. miejscu. Dla porównania – z „Magmą”, czyli wcześniejszym albumem, Gojira osiągnęła 24. miejsce. Aktualna pozycja „Fortitude” w zestawieniu nie oddaje jednak pełnego obrazu popularności zespołu.

Czynnikami mającymi wpływ na miejsce danej płyty w zestawieniu Billboard 200 są również wyniki streamingu zarówno w formie audio, jak i video (teledyski etc.). Gdyby jednak o wynikach zestawienia miała decydować wyłącznie liczba sprzedanych egzemplarzy płyty, Gojira zajęłaby 1. miejsce (sic!).

Przypomnijmy: premiera „Fortitude” miała miejsce 30 kwietnia. Krótko przed jego premierą zespół uruchomił zbiórkę funduszy na ratowanie lasów Amazonii. Akcję promował singiel „Amazonia”.

– To wezwanie do zjednoczenia – podkreślał Joe Duplantier, lider Gojiry. Prosimy każdego z was o wpłacenie jednego, pięciu czy 100 dolarów… Ile jesteście w stanie zaoszczędzić. To piękny projekt.

– Osobiście rozmawiałem z ludźmi, którzy są liderami Amazonii. Zrozumieliśmy, że najlepszym sposobem, by chronić las, jest upodmiotowienie, bliska współpraca i solidarność z plemionami zamieszkującymi Amazonię. To jedyni ludzie, którzy są w stanie chronić las, ponieważ go znają, potrafią sadzić nowe drzewa i mają świadomość tego, że trzeba działać już – tłumaczył muzyk.

Singiel „Amazonia” przypominamy poniżej.

Warto odnotować, że z materiałem z „Fortitude” Gojira miała pojawić się na tegorocznym Mystic Festival. W związku z przeciągającą się pandemią wydarzenie zostało jednak odwołane. Mocno liczymy na koncert Gojiry na przyszłorocznym Mysticu!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.