Drugi koncert ku pamięci Taylora Hawkinsa w Los Angeles

Muzycy wywodzący się z wielu gatunków, w tym wokalistka Pink, członkowie Queen, Def Leppard i Mark Ronson oddali hołd perkusiście Foo Fighters na koncercie w The Kia Forum w Kalifornii.

Wszyscy zjednoczyli się z muzykami amerykańskiej grupy, aby zagrać piosenki, które Taylor Hawkins kochał i aby razem z fanami uczcić jego pamięć.

Dave Grohl, frontman Foo Fighters, tak skomentował występ: To wspaniałe, że tyle osób łączy się ze sobą za sprawą życia i twórczości jednego człowieka.

Wśród pozostałych gości koncertu byli również Miley Cyrus, Josh Homme oraz muzycy Motley Crue i Rush. Kanadyjska wokalistka, Alanis Morrisette, z którą Taylor Hawkins grał, zanim dołączył do Foo Fighters, wykonała utwór „Your Ought Know” a znany komik Dave Chapelle w osobliwy sposób zaśpiewał utwór „Creep” z repertuaru Radiohead.

Pink występowała tego wieczoru kilkakrotnie, m.in. podczas „Somebody To Love” Queen i „The Pretender” Foo Fighters granego podczas finału wydarzenia. Muzycy Def Leppard podzielili się z publicznością anegdotą, że poznali Taylora wiele lat temu, kiedy jako dwudziestolatek pracował w sklepie muzycznym w Los Angeles.

Jeden z najbardziej poruszających i ekscytujących momentów tego wieczoru miał miejsce, gdy żyjący członkowie Nirvany, Dave Grohl i Chris Novoselic, połączyli siły z Mattem Cameronem i Kim Thayil z Soundgarden. Towarzyszyła im Taylor Momsen z The Pretty Reckless, z którą wykonali przeboje „The Day I Tried To Live” oraz „Black Hole Sun”, klasyk grupy Soundgarden.

Koncert odbył się niecały miesiąc po pierwszym tribute show na stadionie Wembley w Londynie. Podobnie jak wtedy, dzieci Hawkinsa odegrały kluczową rolę, a jego nastoletni syn Shane zasiadł za zestawem perkusyjnym, aby zagrać utwory „My Hero” oraz I’ll Stick Around”.

Taylor Hawkins zmarł 25 marca 2022 r. Miał 50 lat.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.