Dream Theater z nowym singlem. „Untethered Angel”

Przedsmak nowego materiału prezentują wirtuozi progresywnego metalu z Dream Theater. „Untethered Angel” to pierwszy singiel z płyty „Distance Over Time”, którą zespół zamierza wydać 22 lutego.

Jeśli wierzyć zapowiedziom, „Distance Over Time” pokaże nową przestrzeń twórczych możliwości technicznie jednego z najsprawniejszych zespołów świata, za jaki powszechnie uważany jest Dream Theater. Jednocześnie album ma być osadzony w konwencji, która zapewniła grupie uznanie fanów na całym świecie.

„Distance Over Time” w całości wyprodukował John Petrucci, gitarzysta Dream Theater.

– Kiedy wracam do tej płyty, mogę dokładnie przywołać każdy moment procesu pisania: gdzie stałem w pokoju, co nas wtedy zainspirowało i jakie znaczenie chcieliśmy nadać utworowi – opowiada Petrucci. Jako producent postawiłem sobie za cel stworzyć najlepiej brzmiące nagranie, jakie nagraliśmy jako Dream Theater, tak żeby słuchacze mogli dosłownie poczuć się otoczeni tą muzyką.

– Zależało mi, żeby ten materiał wiernie oddawał duszę, zabawę i pasję, z jaką podeszliśmy do tworzenia tej płyry, a także pozwolić ludziom poczuć organiczność, charakter i surową energię, która jako zespół uchwyciliśmy w studiu. Jeśli o mnie chodzi, uważam, że się udało, mam więc nadzieję, że ludzie też to tak odbiorą – podsumowuje Petrucci.

Album „Distance Over Time” będzie zbiorem 9 utworów i jednego bonusu. Całość została zarejestrowana latem w północnej części Nowego Jorku. Krążek będzie pierwszym longplayem Dream Theater wydanym we własnej wytwórni InsideOut Music.

Pierwszy singiel promujący wydawnictwo, świeżo opublikowany utwór „Untethered Angel”, udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Dream Theater będzie jednym z headlinerów przyszłorocznej odsłony festiwalu Prog In Park. Szczegółowo o wydarzeniu pisaliśmy w artykule: „Oficjalnie: Dream Theater i Opeth na Prog In Park w 2019”.

Merch Dream Theater znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.