Disturbed z nowym teledyskiem. „No More”

Trzeci singiel z płyty „Evolution” prezentują Amerykanie z Disturbed. Teledysk stworzył dla zespołu Matt Mahurin, grafik i reżyser, który współpracował z Disturbed przy okazji klipu „The Sound Of Silence”.

Jak przystało na zespół, który zalicza się do najpopularniejszych kapel rockowych ostatnich lat, Disturbed współpracują z najlepszymi. Matt Mahurin, autor najnowszego teledysku grupy, należy do najbardziej wziętych filmowców w muzycznym biznesie. W jego CV jest m.in. współpraca z U2, Metallicą, Tomem Waitsem i Alice In Chains.

Mahurin miał już wcześniej okazję pracować z Disturbed. Jego dziełem jest liczący ponad pół miliarda odsłon klip do coveru „The Sound Of Silence”, który do dziś pozostaje najchętniej oglądanym materiałem zespołu na YouTube.

Tym razem Mahurin zobrazował dla Disturbed utwór „No More”, będący trzecim singlem z płyty „Evolution”. Efekt współpracy metalowców z Chicago z reżyserem możecie zobaczyć poniżej.

Album „Evelution” ukazał się 19 października 2018 r.

– Funkcjonując jako zespół przez ponad 20 lat, chcieliśmy sprawdzić, jak bardzo rozwinęliśmy się jako songwriterzy, ale też jako zespół: brzmieniowo, muzycznie i jako przyjaciele – album komentował Dan Donegan, gitarzysta w Disturbed. – Zawsze staraliśmy się nawzajem zachęcać, by próbować różnych dróg. Próbujemy ewoluować jako muzycy. Kiedy spotykamy się w jednym pokoju, zawsze przynosimy coś nowego, tak by wzajemnie się inspirować. To wyzwanie, któremu stawiamy czoła każdego dnia.

– Kiedy poznacie smak całej płyty, zobaczycie, jak bardzo rozwinęliśmy się po drodze. Zrobiliśmy kilka rzeczy, które kompletnie zaskoczą ludzi w niektórych aspektach, ale ogólnie czujemy, ze napisaliśmy świetne numery – jeszcze przed oficjalną premierą mówił Donegan.

Polski koncert Disturbed odbył się 20 czerwca na warszawskim Torwarze. Występ był częścią trasy promującej „Evolution”.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV