Dave Mustaine zamierza zagrać przyszłoroczną trasę. Muzyk udzielił wywiadu

Dave Mustaine udzielił pierwszego wywiadu od czasu zdiagnozowania u niego raka gardła. Lider Megadeth zdradził magazynowi „Rolling Stone”, że najprawdopodobniej weźmie udział w trasie MegaDeathPunch.

„Mam za sobą większość procesu leczenia. Czuję się naprawdę silny” – w najnowszej rozmowie z magazynem „Rolling Stone” oznajmił Dave Mustaine. To pierwszy wywiad, jaki muzyk udzielił od czasu, gdy świat obiegła wiadomość o jego chorobie.

Mustaine dochodzi do siebie w swoim domu w Tennessee. Rudowłosy frontman Megadeth zbiera siły do powrotu na scenę. Ten ma nastąpić już wkrótce. Z wywiadu opublikowanego na łamach „Rolling Stone’a” dowiadujemy się, że Mustaine zamierza wziąć udział w trasie MegaDeathPunch, która na początku 2020 r. zawita do Europy. W trasie oprócz Megadeth wezmą udział Five Finger Death Punch i Bad Wolves.

– Najpierw powiedziałem: „O k***a”. Następnie pomyślałem sobie: „Okej, Mustaine, dasz radę” – moment, w którym dowiedział się o swojej chorobie, wspomina lider Megadeth. – Zaczęliśmy z tym walczyć. Przypominałem sobie rzeczy, których nauczyłem się o uzdrawianiu ciała, oraz to, co wyniosłem ze sztuk walki. Zrobiłem wszystko, co powiedział mi doktor. Mam nadzieję, że to koniec i już więcej o tym nie usłyszę. Czuję się w każdym razie świetnie.

Zapytany przez dziennikarza „Rolling Stone’a”, czy wyleczy się do trasy MegaDeathPunch, Mustaine przedstawił optymistyczny wariant.

– Cóż, na razie mi tego nie powiedzieli, ale szaleją ze szczęścia, widząc, jak dobrze idzie leczenie. Ludzie na całym świecie modlą się za mnie. Dbam o siebie i nie wiem, jak ktoś mógłby zakładać, że będzie inaczej, znając mnie. Nigdy nie zadowalam się niczym innym poza sukcesem, czyi w tym przypadku całkowitym zwycięstwem – odpowiedział Mustaine.

Mustaine zdradził, że w walce z chorobą nowotworową oprócz fanów wspierali go m.in. James Hetfield, Ozzy Osbourne i Paul Stanley z Kiss, którzy na bieżąco przekazywali mu swoje słowa wsparcia.

– Jestem wszystkim naprawdę wdzięczy. Jestem wdzięczny nawet tym, którzy mieli problem z moim zachowaniem i moją niewyparzoną gębą, ale którzy ostatecznie okazali mi wsparcie. Jest tak, jak mówią: będąc w społeczności metalheadów, mamy siebie nawzajem – podsumował Mustaine.

Cały wywiad z wokalistą i gitarzystą Megadeth przeczytacie via [link]

Jak wcześniej zapowiedział Mustaine, jeśli wszystko dalej będzie układało się pomyślnie, w 2020 r. obóz Megadeth wyda wyczekiwany album. Póki co ostatnim wydawnictwem w dorobku Megadeth pozostaje nagrodzona Grammy „Dystopia” z 2016 r.

Polski koncert Megadeth w towarzystwie Five Finger Death Punch i Bad Wolves odbędzie się 12 lutego w Warszawie. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.