Coma udostępnia nowy utwór i zapowiada „Sen o Siedmiu Szklankach”

Coma powraca z nowym materiałem. Tym razem zespół sięga po piosenki dla dzieci, zapowiadając album z wybranymi coverami utworów z dzieciństwa. Grupa udostępniła właśnie pierwszy singiel z płyty „Sen o Siedmiu Szklankach”.

„Fantazja”, świeżo opublikowany pierwszy singiel z nowej płyty Comy, to jedyny autorski utwór, jaki pojawi się na „Śnie o Siedmiu Szklankach”.

„Jest swoistym komentarzem do tematyki całego albumu, wykracza jednak znaczeniowo poza jego ramy. Wam zostawiamy już interpretację tego tekstu” – komentuje zespół.

„Sen o Siedmiu Szklankach” to efekt udziału Comy w projekcie „Męskie Granie” w 2018 r., a dokładniej: koncertu specjalnego z piosenkami filmowymi. Piosenki dla dzieci okazały się tym, co najbardziej pochłonęło łódzkich muzyków.

„Spore było nasze zaskoczenie, kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa”, odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty, jak i muzyka z tych kawałków, to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem, próbowaliśmy wyeksponować dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy – wyjaśnia zespół.

„Sen o Siedmiu Szklankach” ukaże się na początku marca. Promujący krążek singiel fantazja udostępniamy poniżej.

Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa, która przybierze dość nietypowy charakter. Grupa postanowiła ułatwić fanom przybycie na koncerty z dziećmi, organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach. Po szczegóły odsyłamy na www.comagroup.eu

Przypomnijmy: dorobek Comy zamyka wydany w październiku 2017 r. album „Metal Ballads vol. 1”.

Merch Comy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

1 komentarz do “Coma udostępnia nowy utwór i zapowiada „Sen o Siedmiu Szklankach””

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.