Coma będzie świętować 20-lecie. Wyjątkowa trasza zespołu

Trasę koncertową z okazji 20-lecia działalności scenicznej zapowiada Coma. „Jej wyjątkowość będzie polagać na graniu dla kameralnego grona fanów, w małych salach klubów w całej Polsce” – komentuje zespół.

Coma istnieje od 1998 r. Dziś to jeden z największych zespołów rockowych na polskiej scenie – z niezliczonymi koncertami, sześcioma albumami i rzeszą fanów na koncie. Muzyczna droga Comy rozpoczęła się w Łodzi i tam też zespół rozpocznie jesienno-zimową trasę, w ramach której Łodzianie zamierzają podziękować fanom za 20 lat wsparcia.

Począwszy od 6 października i koncertu w Radiu Łódź, Coma odwiedzi 18 miast. Trasa będzie miała wyjątkowy charakter. W założeniu ma być hołdem dla najwierniejszych fanów, stąd też jej wymowna nazwa („Blisko”) oraz kameralny wydźwięk będący nawiązaniem do początków Comy.

„Pierwsza próba zespołu miała miejsce w okolicach 12 listopada 1998 roku w piwnicy w domu gitarzysty Dominika Witczaka. Ten moment uznaliśmy za początek kapeli” – swoje początki wspomina zespół. „Na próbie powstały dwa utwory «Pasażer» i «Pokój bez widoków». Melodia, potem tekst, taką przyjęliśmy strategię. (…) Nikt nie znał słów takich jak PR, target, folołersi, promocja, strategia marketingowa, fonersy, medialny zasięg czy showcase. Grało się z miłości i ogromnej potrzeby, by świat, w którym dziewczyny chodziły w rozciągniętych dziurawych swetrach, w którym mortadela smażona w cieście naleśnikowym udawała kotleta schabowego, wydawał się trochę mniej ponury.

„Pierwsza trasa, ok. 10 koncertów w jednym klubie, raz lub dwa razy w miesiącu w legendarnym Iron Horse, wynagrodzenie – kufel piwa na głowę. Kiedy oprócz rodziny jako słuchacze zaczęli pojawiać się obcy, wiedzieliśmy, że coś się dzieje. Kiedy w garderobie przed kolejnym koncertem pojawiła się krata piwa, wiedzieliśmy, że to sukces. Kiedy po ostatnim koncercie podszedł do nas właściciel i powiedział «Idzie tak dobrze, że za rok już u mnie nie zagracie», wiedzieliśmy, że nie zagramy. Pojawiło się to, co najważniejsze: fani, tacy prawdziwi z ciała i kości. Nie podchodzili tylko po fotkę na Insta (nie było Instagrama). Chcieli z nami być. Minęło 20 lat. My nadal chcemy być z Wami” – podsumowuje zespół.

Szczegółową rozpiskę trasy Comy znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: dorobek Comy zamyka wydany w październiku 2017 r. album „Metal Ballads vol. 1”.

Wywiad z Comą, w którym Piotr Rogucki i Paweł Cieślak, opowiadają o metalowych balladach i dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej Comy do obejrzenia na naszym kanale YouTube.

Merch Comy, w tym nowe wzory koszulek „Metal Ballads Vol. 1”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.